Petal - poznajcie nową wyszukiwarkę dla smartfonów Huawei z HMS

Petal to aplikacja, która pozwala w szybki sposób znaleźć i doinstalować popularne aplikacje na smartfony i tablety Huawei z dostępem do usług HMS.

Huawei udostępnił polskim użytkownikom nową aplikację. Program Petal to kolejne po MoreApps rozwiązanie, które ułatwi instalacje aplikacji i gier na smartfonach chińskiego producenta.

Usługi Huawei Mobile Services

Usługi Huawei Mobile Services

Aplikacja Petal przyda się w momencie, gdy program, który chcemy zainstalować nie jest dostępny w repetytorium sklepu Huawei AppGallery. Petal podpowie nam wtedy z jakiego źródła najlepiej doinstalować program. Alternatywnie program odeśle nas do przeglądarkowej wersji aplikacji korzystającej z PWA.

Petal - poznajcie nową wyszukiwarkę dla smartfonów Huawei z HMS

Rozwiązanie Petal posiada również wbudowany widget, który pozwala na doinstalowywanie aplikacji od razu z pulpitu. Dodatkowo Petal poza swoją główną funkcjonalnością - pobieraniem aplikacji jest również świetnie działającym agregatorem newsów.

Obawiasz się o bezpieczeństwo rozwiązania Petal? Huawei chwali się, że program został stworzony we współpracy z Qwant i Yandex, a całość spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i prywatności.

Petal - poznajcie nową wyszukiwarkę dla smartfonów Huawei z HMS

Aplikacja Petal jest już dostępna na smartfonach i tabletach firmy Huawei, które działają w oparciu o usługi Huawei Mobile Services. Mowa o modelach z serii P40, Mate 30, Y6p, Y5p, MatePad Pro oraz MatePad T8.

Sprawdź, ile kosztuje Huawei P40 Lite i zapoznaj się z jego recenzją