Peter Moore odchodzi z Microsoftu

Gigant z Redmond ogłosił wczoraj, iż Peter Moore zrezygnował ze stanowiska szefa zespołu Microsoft Interactive Entertainment Business. Dział, którym zarządzał, odpowiedzialny jest m.in. za konsole Xbox.

Peter Moore

Peter Moore

Pod koniec lipca Moore przeniesie się z rodziną do północnej Kalifornii. Jak głosi plotka, ma on tam pracować dla Electronic Arts, w dziale EA Sports.

Moore pracował w firmie Microsoft od 2003 roku. Jego pomysły przyczyniły się między innymi do wydania Xboxa 360 i odnowienia Games for Windows. "Peter w znaczący sposób przyczynił się do ulepszenia rynku gier [...] i jesteśmy bardzo zasmuceni tym, że od nas odchodzi" - powiedział w wywiadzie dla 1up.com Robbie Bach - szef zespołu Entertainment and Devices Division.

Na miejsce Moore'a wejdzie Don Mattrick. "Jesteśmy zachwyceni tym, że naszymi produktami będzie zarządzać jeden z najbardziej utalentowanych weteranów w branży" dodał Bach. Wkraczając na stanowisko Moore'a, Mattrick wnosi ze sobą 23 letnie doświadczenie w branży gier. Wśród tytułów nad którymi pracował, znajdują się takie hity jak , Harry Potter czy seria .

Nie pozostaje nam nic innego, niż czekać na nowe strategie marketingowe Microsoftu. Kto wie, może nowy szef działu zarządzi obniżkę Xboxa 360?