Peter Moore: pozywanie piratów nie jest rozwiązaniem

Peter Moore, jeden z byłych dyrektorów Microsoftu oraz obecny szef EA Sports, stwierdził, że składanie przez producentów gier pozwów przeciwko piratom niczego nie zmieni. Jego zdaniem, skoro ta metoda nie sprawdziła się na rynku muzycznym, to nie ma również szans zadziałać w branży gier komputerowych.

W wywiadzie dla serwisu Eurogamer, Moore stwierdził, że "Oskarżanie piratów na drodze sądowej nie sprawdziło się w branży muzycznej". Co ciekawe, dodał również, że "nie jest zwolennikiem karania konsumentów".

Atari, Codemasters, Reality Pump, Topware Interactive i Techland wynajęły firmę prawniczą Davenport Lyons, która miałaby poprowadzić 25 tysięcy spraw przeciwko osobom rozpowszechniającym ich pliki w sieci. Firmy domagają się od każdej osoby natychmiastowej zapłaty około 557 dolarów. W przeciwnym razie sprawa miałaby zakończyć się w sądzie.

"Chociaż osoby te bez wątpienia ukradły własność intelektualną, to myślę, że są lepsze sposoby na rozwiązanie tego problemu" - powiedział Moore. Dodał również, że "nie wie co prawda jakie, poza tym, że można oferować osobom z oryginalnymi wersjami gier wrażenia, których nie znajdą bawiąc się w pirackie tytuły".

Niektóre gry od EA Sports, w tym bardzo popularny w Stanach zjednoczonych Madden 2009 nie trafią w tym roku na platformę PC. Moore twierdzi, że decyzja podjęta została "z bardzo poważnych powodów biznesowych". Oznajmił też, że seria powróci na blaszaki w przyszłym roku, zmieniona o mnóstwo opcji multiplayer. Bardzo możliwe, że taki obrót spraw ma być właśnie wcieleniem pomysłów szefa EA w rzeczywistość.


Zobacz również