Phablet Goclever Quantum 600 z sześciocalowym ekranem trafia do sprzedaży

Już za kilka dni wchodzi do sprzedaży kolejne urządzenie produkcji Goclevera. Nowy Quantum 600 to przystępny cenowo phablet o sześciocalowym ekranie działający od początku pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Polska firma Goclever wprowadza do oferty nowe urządzenie z pogranicza segmentu smartfonów i tabletów. Quantum 600 będzie miał, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ekran LCD IPS o przekątnej długości aż sześciu cali. Rozdzielczość tego sporych rozmiarów wyświetlacza to 1280 na 720 punktów. Urządzenie ma przy takiej wielkości ekranie wymiary wynoszące 160x82x8,95 mm i waży 204 gramów.

Phablet Goclever Quantum 600 z sześciocalowym ekranem trafia do sprzedaży

Nowy phablet Goclever Quantum 600 będzie napędzany przez procesor Broadcom BCM 23550 zbudowany z czterech rdzeni Cortex-A7 taktowanych zegarem 1,2 GHz. Do dyspozycji użytkownika zostało oddane też 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o kolejne 32 GB za pomocą karty microSD.

Specyfikację urządzenia dopełnia bateria o pojemności 2800 mAh, sloty na dwie karty SIM (z obsługą Aero2) oraz aparaty robiące zdjęcia w rozdzielczości 8 megapikseli (główny) oraz 2 megapiksele (przedni). Producent zaznacza też, że Goclever Quantum 600 trafi do sprzedaży z preinstalowanym systemem Android w wersji 4.4 KitKat.

Goclever Quantum 600 trafi do sprzedaży 7 lipca tego roku w cenie 599 złotych. Producent do zestawu dorzuca też urządzenie o nazwie Aerodisplay, czyli małą przystawkę wpinaną do portu HDMI w telewizorze. Pozwala ona na bezprzewodowe przesyłanie obrazu z phabletu na duży ekran.