Phantom V12 - milion klatek na sekundę!

Firma Vision Research przedstawiła bardzo interesującą kamerę cyfrową o oznaczeniu Phantom V12. Urządzenie potrafi rejestrować obraz z prędkością...miliona klatek na sekundę!

Phantom V12 korzysta z procesora obrazu CMOS i potrafi pracować z prędkością sięgającą aż miliona klatek na sekundę! Co prawda rozdzielczość spada wtedy do poziomu zaledwie 256 x 8 pikseli lecz nie zmienia to faktu, że osiągnięty wynik jest naprawdę imponujący. W maksymalnej rozdzielczości - 1280 x 800 pikseli - kamera jest dużo wolniejsza i może się pochwalić prędkością "zaledwie" 6315 klatek na sekundę.

Sprzęt oferuje 8, 16 lub 32 GB pamięci RAM oraz możliwość współpracy z systemem CineMag (współpracuje z podłączaną do komputera PC stacją dokującą CineStation) pozwalającym na skorzystanie z dodatkowej pamięci o pojemności 256 GB lub 512 GB (możemy również bezpośrednio na niej zapisywać filmy z prędkością 1000 klatek na sekundę). Kamera oferowana jest w kilku wersjach różniący się od siebie obsługą interfejsu CineMag oraz filmowaniem w kolorze lub trybie monochromatycznym.

Phantom V12 - milion klatek na sekundę!

Phantom V12

Producent twierdzi, że urządzenie znajdzie zastosowanie w takich dziedzinach jak balistyka i próby wybuchów. Więcej na jego temat można znaleźć na stronie producenta.