Phase One P45 - fotograficzne monstrum

P45 to najnowszy model cyfrowego aparatu fotograficznego firmy Phase One. Cechą zdecydowanie wyróżniającą aparat na tle innych tego typu urządzeń jest wysoka rozdzielczość matrycy światłoczułej, jaką on dysponuje. Jest to bowiem aż 39 milionów pikseli.

Phase One P45 - fotograficzne monstrum

P45

Aparat umożliwia wykonywanie fotografii w tempie 35 klatek na minutę. Producent informuje, że maksymalna wielkość jednego pliku ze zdjęciem może wynosić aż 117 MB, toteż ważną informacją jest, że aparat może zapisywać dane w pamięci z prędkością 20 MB na sekundę. P45 wykonuje fotografie z 16-bitową głębią koloru i obsługuje kilka poziomów czułości ISO (50, 100, 200, 400).

Źródłem zasilania aparatu jest litowo-jonowy akumulator, który umożliwia wykonanie maksymalnie 250 zdjęć. Te zaś można przeglądać na 2,2-calowym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym.

Aparat obsługuje technologię Secure Storage System, która ma zapobiegać utracie danych - system ten przed zapisaniem zdjęcia na karcie pamięci sprawdza ją pod kątem ewentualnych uszkodzeń, które mogłyby uniemożliwić poprawny zapis plików.

Aparat będzie sprzedawany z dołączonym oprogramowaniem Capture One, służącym do przetwarzania i zarządzania cyfrowymi zdjęciami.

Więcej informacji: Phase One