Phaser 3130

Czarno-biała drukarka laserowa

Urządzenie jest tak małe, że mieści się swobodnie w niewielkiej szufladzie. Drukuje szybko i precyzyjnie z niezłą jakością.

Phaser 3130

Phaser 3130

Laserowa drukarka A4 Xeroxa znajdzie zastosowanie w każdym biurze czy domu - wszędzie tam, gdzie będziemy musieli pracować z tekstem i dużą ilością wydruków. Potrafi drukować z prędkością do 16 stron na minutę. Jakość obrazu i odwzorowanie liter gwarantuje jej rozdzielczość - 1200 dpi. Drukarka ma wbudowany procesor RISC 166 MHz. Komunikację z komputerem zapewnia port równoległy, port USB 2.0. Urządzenie standardowo wyposażono w 32 MB pamięci, jednak w instrukcji doczytać się można o jej sporym zapotrzebowaniu na pamięć RAM - podczas pracy z komputerem. (Im bardziej skomplikowany system operacyjny, tym więcej potrzeba pamięci, od 32 MB w Win. 9x/ME czy Linux, do 128 MB w Win. XP). Niestety, makowych sterowników na razie do niej nie przewidziano - drukarka dedykowana jest tylko na komputery PC.

Podawanie papieru odbywa się z podajnika (na ok. 250 arkuszy A4) umieszczonego w dolnej części drukarki lub - po jednym arkuszu bezpośrednio poprzez szczelinę. Odbiór papieru umie-szczono u góry. Niewielkie wymiary (348 x 355 x 193 mm) pozwalają na umiejscowienie go praktycznie wszędzie, ale pamiętać trzeba że urządzenie potrzebuje pewnej przestrzeni na swobodną i nieawaryjną pracę. Podręcznik w kilkunastu językach wyjaśnia czynności i sposób obsługi - od szybkiego uruchomienia, poprzez załadowanie i wymianę toneru lub papieru. Dużym jej atutem jest cena, łatwość obsługi i prędkość druku. Producent zadbał też o to, by można było drukować na różnorodnych nośnikach - foliach, naklejkach, etykietach, kartonach, pocztówkach czy kopertach. Jeżeli jednak chcemy używać Phasera jako drukarki sieciowej w biurze, to należy zakupić dodatkowy zewnętrzny adapter sieciowy.

Phaser 3130
Phaser 3130

Wymiana toneru jest bardzo prosta. Należy jednak pamiętać, aby nie trwało to za długo. Toneru (z bębnem) nie należy wystawiać na światło słoneczne dłużej niż kilka minut.

Phaser 3130

Panel sterowania drukarki.

produkt: Phaser 3130

producent: Xerox,http://www.xerox.pl

cena: 1199 zł

konkurenci: Epson, HP, Lexmark, Oki, Samsung,

kontakt: Xerox, http://www.xerox.pl

za:

Mała funkcjonalna, łatwa w obsłudze, niezła szybkość druku.

przeciw:

Brak w zestawie wyjścia sieciowego, nie ma też sterowników na Mac OS-a.