Phil Harrison: "Gry singleplayer skazane na wymarcie"

W wywiadzie udzielonym dziennikarzom serwisu Eurogamer, Phil Harrison stwierdził, że gry nastawione przede wszystkim na tryb singleplayer odchodzą powoli w zapomnienie. Przychodzi czas na tytuły, w które można bawić się w wiele osób przez Internet.

Phil Harrison był niegdyś główną postacią w Sony Computer Entertainment America. Obecnie jest prezesem Infrogames. W jednym ze swoich ostatnich wywiadów stwierdził, że gry singleplayer (takie jak Alone in the Dark) będą powoli wypierane z rynku przez tytuły zapewniające wieloosobową rozgrywkę.

Alone in the Dark skazane na wymarcie?

Alone in the Dark skazane na wymarcie?

Zdaniem Harrisona, Alone in the Dark jest genialną grą zapewniającą świetną rozrywkę w samotności. Jednak brakuje jej jakiegoś "okna na świat" dającego fanom możliwość interakcji z innymi. Bo właśnie tego poszukują obecnie gracze.

Trudno nie zgodzić się ze słowami Harissona. Obecnie gry MMO, gdzie interakcja pomiędzy graczami stoi na bardzo zaawansowanym poziomie, zyskują sobie coraz większą popularność. Rynek gier komputerowych dynamicznie się rozwija i czas pokaże, którzy producenci dadzą radę za tym nadążyć.