Philips 15PF9936

15-calowy telewizor LCD Philipsa można uznać za udany, ale niestety entuzjazmu nie budzi jego cena.

15-calowy telewizor LCD Philipsa można uznać za udany, ale niestety entuzjazmu nie budzi jego cena.

Philips 15PF9936

Do testu wybraliśmy jeden z najtańszych telewizorów LCD holenderskiego producenta. Nie jest on wyposażony w technologię Pixel Plus, która na razie jest zarezerwowana dla droższych, prestiżowych modeli o dużych przekątnych ekranu. Stylowy 15-calowy odbiornik ma zająć miejsce w sypialni czy na biurku ciężko pracującego kinomana, który z telewizorem i filmami nie może się rozstać nawet w pracy. Stylistycznie telewizor prezentuje się doskonale. Ruchoma, wygięta w łuk podstawa została wykonana z metalu. Srebrna obudowa jest płytka, po odkręceniu podstawy i zakupieniu opcjonalnego wieszaka nie ma najmniejszych problemów z zawieszeniem panelu bezpośrednio na ścianie. Jednak w tym przypadku możemy wytknąć niedociągnięcie i brak konsekwencji projektantów Philipsa. Wszystkie gniazda przyłączeniowe, oprócz Euroscart, są umieszczone tak, aby po zamontowaniu ekranu na ścianie można było wygodnie podłączyć niezbędne kable. Ponieważ Euroscart wystaje, to trudno będzie wykorzystać ten sposób połączenia w naściennej instalacji.

Philips 15PF9936

Wygodny w obsłudze, może służyć do sterowania innymi urządzeniami Philipsa. Pozwala na pełną kontrolę wszystkich funkcji z obsługą radia włącznie.

FlatTV jest nie tylko telewizorem, ale i radiem (ma wbudowany w pełni funkcjonalny tuner radiowy), a ponadto może być także wykorzystany jako monitor komputera. Po podłączeniu do gniazda VGA staje się pełnowartościowym monitorem, w dodatku pracującym w bardzo wysokiej rozdzielczości (1280 x 1024 piksele, co nie zdarza się w przypadku tradycyjnych 15-calowych monitorów). Wygoda pracy z telewizorem w funkcji monitora jest tym większa, że w trybie PC działa funkcja PIP (obraz w obrazie). Wertując strony internetowe, można więc jednocześnie w mniejszym okienku oglądać audycje telewizyjne. Najważniejszy element telewizora LCD, czyli matryca, ma dobre parametry użytkowe. Kąty widzenia są bardzo szerokie, widzowie nie będą mieli do czynienia ze spadkiem jakości obrazu przy patrzeniu na ekran z ukosa. Kolory odwzorowane są prawidłowo. Dobra, jak na telewizor LCD, jest głębia czerni. Wysoki współczynnik kontrastu i wysoka jasność sprawiają, że obraz możemy oglądać komfortowo także przy dużym nasłonecznieniu pomieszczenia.

informacje

Typ15" telewizor LCD

Cena3299 zł

Dystrybutor Philips Polandhttp://www.philips.pl

Wymiary 48,1 x 30,7 x 6,5 cm

Waga 7 kg

FunkcjeProgressive scan, Crystal Clear III, filtr grzebieniowy 2D, AVL, teletekst, profile obrazu i dźwięku, radio, kilka rodzajów proporcji obrazu, timer, blokada rodzicielska

Złącza wejścia: antenowe, S-Video, Euroscart, VGA, kompozyt, audio wyjścia: subwooferowe, audio, słuchawkowe