Philips 180MT

18 cali ciekłokrystalicznego ekranu to nie tylko monitor LCD, ale również dobry telewizor.

18 cali ciekłokrystalicznego ekranu to nie tylko monitor LCD, ale również dobry telewizor.

Coraz więcej producentów monitorów ciekłokrystalicznych instaluje w swych modelach tunery telewizyjne. Zabieg taki nie jest całkowicie prosty, bowiem przy zastosowaniu typowej, "komputerowej" matrycy LCD obraz byłby zbyt mało jaskrawy. Dlatego też matryce w dobrych urządzeniach, pełniących funkcje telewizora i monitora, mają szczególnie wysokie parametry. Dzięki temu podczas oglądania obrazu telewizyjnego nie musimy martwić się o słabą jasność, komputerowcy natomiast będą również zadowoleni, ponieważ monitor Philipsa oferuje krótki czas reakcji matrycy na sygnał wideo. Philips przyznaje się do 30 ms, co jest wynikiem co najmniej dobrym.

Monitor ten wyraźnie różni się od modeli typowo komputerowych. Ma całkowicie inną obudowę, która przypomina produkty elektroniki użytkowej najnowszych serii. Srebrny plastik jest dobrej jakości, a ciekawa stylistycznie podstawa pozwala na pochylanie ekranu w przód i tył. Zamontowane głośniki nie są może najwyższej jakości, lecz na wyposażeniu jest wyjście audio pozwalające na skorzystanie z lepszych kolumn.

Wygodnie leży w dłoni. Jest duży, przez co możliwe było umieszczenie na nim dużych przycisków. Poszczególne sekcje klawiszy wyraźnie oddzielono, a niektóre z nich wyróżniono kolorem.

Wygodnie leży w dłoni. Jest duży, przez co możliwe było umieszczenie na nim dużych przycisków. Poszczególne sekcje klawiszy wyraźnie oddzielono, a niektóre z nich wyróżniono kolorem.

Otrzymujemy też kilka trybów uprzestrzenniania dźwięku. Podobne dodatki przewidziano dla obrazu. Można dostosować jego charakter do rodzaju prezentowanego materiału wideo. Jest to szczególnie istotne wówczas gdy z trybu telewizyjnego przechodzimy do korzystania z peceta, kiedy to należy nieco obniżyć jasność wyświetlacza. W innym przypadku po dłuższym czasie jaskrawy obraz męczyłby wzrok.

Ten model Philipsa należy pochwalić za złącze Euro-scart, które nie jest standardem u konkurentów. Jeśli komuś za mało złączy wideo, to pozostaje dodatkowe gniazdo S-Video. Tak więc do 180MT można podłączyć kilka źródeł obrazu. Jakość wizji oceniamy wysoko. Nie była ona tak rewelacyjna jak w przypadku specjalistycznych telewizorów LCD z matrycami wideo, jednak Philips w zupełności wystarcza, aby pracować jako "podręczny" telewizor. Z komputerem sprawuje się już doskonale, będąc w czołówce 18-calowych paneli LCD.

Informacje

Typ monitor LCD z tunerem TV

Cena 6640 zł

Dystrybutor Philips Polska,http://www.philips.pl

Funkcje PiP (obraz w obrazie), filtr grzebieniowy, Incredible Picture (ustawienia obrazu), DNR (redukcja szumów), Smart Picture (profile obrazu), Smart Sound (profile dźwięku), Incredible surround, Auto Volume Leveler (wyrównywanie poziomu głośności dla wszystkich kanałów), telegazeta, Sleep Timer

Złącza wejścia: VGA D-Sub, antenowe, S-Video, RCA, Euroscart, słuchawkowe; wyjścia: stereo RCA