Philips 190B4

To jeden z największych modeli wyświetlaczy LCD w ofercie Philipsa.

To jeden z największych modeli wyświetlaczy LCD w ofercie Philipsa.

Philips 190B4

Monitor wyróżnia stopka o bardzo ciekawej konstrukcji, umożliwiająca regulację wysokości panelu, a także obroty ekranu we wszystkich płaszczyznach. Brak jednak możliwości obrócenia monitora w trybie portretowym. Jego standardowa rozdzielczość wynosi 1280 x 1024 piksele. Rozmiar plamki to 0,294 mm. Powierzchnię panelu pokryto specjalną utwardzoną warstwą antyodblaskową. Kontrast matrycy wynosi 500:1, a jej jasność - 250 cm/m2. Dość szybki jest czas reakcji matrycy, który ma 25 ms. Kąt widzenia obrazu to 170 stopni.

Testowany model umożliwiał podłączenie sygnału tylko przez złącze analogowe. Trzeba natomiast przyznać, że jakość odwzorowanego obrazu była wyśmienita i w pełni rekompensowała brak złącza cyfrowego. Obraz był ostry i tym zakresie niewiele można by mu zarzucić.

Jednak według standardowych ustawień jest on dość zimny, ale za to nie męczy wzroku. Monitor zapewnia duże możliwości manipulowania parametrami koloru. Można skorzystać z predefiniowanych ustawień (9300 stopni K dla pracy w środowisku CAD/CAM, 6500 stopni K do pracy z obrazami oraz standard Adobe sRGB). Umożliwia indywidualne ustawienia parametrów koloru. Menu ekranowe jest czytelne. Dostęp do poszukiwanych funkcji jest łatwy i szybki.

Monitor 190B4 polecić można przede wszystkim tym osobom, które potrzebują wyraźnego obrazu, a karta graficzna w ich komputerze nie zawiera złącza cyfrowego.

produkt: 190B4

producent: Philips,http://www.philips.com.pl

cena brutto: 3550 zł

konkurenci: Benq, CTX, iiyama, NEC, Sony

kontakt: Philips,http://www.philips.com.pl

za:

Interesująca konstrukcja stopki, obraz wysokiej jakości w trybie analogowym.

przeciw:

Brak złącza cyfrowego.