Philips Ambilight – zaproś mundial do swojego domu

Mistrzostwa Świata w Rosji zbliżają się wielkimi krokami. Dla wielu fanów piłki nożnej to wspaniała okazja, by przeżyć niezapomniane emocje, na które czekali cztery długie lata. Ich odbiór może jedynie zyskać na intensywności, jeśli transmisję obejrzymy na telewizorze wyposażonym w funkcje zoptymalizowane pod kątem prezentacji widowisk sportowych.

Telewizor, który bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku transmisji meczów piłkarskich, powinien cechować się wysoką jakością wyświetlanego obrazu, realistycznym dźwiękiem oraz obecnością funkcji dedykowanych tego typu widowiskom sportowym. Świetnymi przykładami takich urządzeń są dwa modele marki Philips: OLED 9002 oraz LED 8303.

OLED 9002

Philips OLED 9002 jest telewizorem o przekątnej 55 cali (139 cm) z ekranem OLED. Cechą szczególną tej matrycy jest to, że nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Każdy piksel sam jest źródłem światła, dzięki czemu gdy jest wyłączony, staje się całkowicie czarny. Skutkiem tego jest głębia czerni na poziomie niedostępnym dla wielu innych rodzajów matryc oraz wysoki kontrast.

Sprzęt wyświetla obraz w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli (4K Ultra HD OLED) i został wyposażony, poza podstawowym procesorem odpowiedzialnym za działanie telewizora i jego szybkość, w dodatkowy procesor przetwarzania obrazu P5. Dzięki niemupaleta żywych kolorów jest zgodna w 99% z normą 4K Ultra HD OLED. Jakość obrazu jest dodatkowo wzmocniona dzięki wysokiej jasności (750 Nit).

Model Philips OLED 9002 posiada jednak cały szereg funkcji, które czynią go bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o oglądanie różnego rodzaju wydarzeń sportowych. Telewizor wyposażony jest w technologię Ambilight, która podświetla obszar znajdujący się z tyłu ekranu za pomocą diod LED. System automatycznie synchronizuje się z wyświetlanym obrazem, emitując na ścianę za telewizorem światło w kolorach tożsamych z tymi widocznymi na ekranie. Daje to efekt „wychodzenia” obrazu poza ekran, który jeszcze dodatkowo wzmacniany jest dzięki zastosowaniu smukłej ramy.

Nie bez znaczenia dla fanów sportowych emocji będzie również wysoka jakość dźwięku, a szczególnie obecność dwóch technologii: Triple Ring (odpowiada za silniejsze drganie głośników w subwooferach) oraz DTS HD Sound (zapewnia większą czystość dźwięku).

To, co wyróżnia OLED 9002, to szerokie możliwości komunikacji z innymi urządzeniami. Znajdziemy tu bowiem cztery porty HDMI, dwa wejścia USB oraz jedno złącze kompozytowe. Ponadto do dyspozycji użytkowników oddano 16 GB miejsca na dane, które można zwiększyć dzięki możliwości podłączenia dysku zewnętrznego do portu USB.

LED 8303

Równie dobrym wyborem co OLED 9002 jest nowość na rynku – telewizor LED 8303. To model polecany dla amatorów dużych przekątnych. W ofercie znajdziemy bowiem, poza 49 i 55 calami, również ekrany wielkości 75 oraz 65”, które emitują obraz w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli. Warto podkreślić, że również w tym modelu znajdziemy procesor obrazu P5 (90% pokrycie przestrzeni DCI/P3), technologię Ambilight, Triple Ring oraz DTS HD Sound. Sprzęt ten podobnie prezentuje się także pod względem liczby dostępnych portów czy pojemności dysku twardego.

Żeby jeszcze bardziej zwiększyć doznania płynące z meczu piłki nożnej, w modelu LED 8303 zaimplementowano takie funkcje jak HDR Premium czy Micro Dimming (optymalizacja kontrastu i koloru).

Warto podkreślić, że zarówno OLED 9002, jak i LED 8303 działają pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Oznacza to, że użytkownik w dowolnym momencie może skorzystać z oferty sklepu Google Play.

Telewizor OLED 9002 jest dostępny w sprzedaży w cenie od 7499 zł. Model LED 8303 pojawi się na sklepowych półkach już w maju