Philips Astaire

Testujemy jeden z najtańszych projektorów kinowych na rynku wyposażony w panoramiczne panele 16:9.

Testujemy jeden z najtańszych projektorów kinowych na rynku wyposażony w panoramiczne panele 16:9.

Philips Astaire

Oferta projektorów kinowych Philipsa nie jest bogata. Tworzą ją trzy modele: najdroższy Bogart, który został wykonany w technologii DLP, tańszy Astaire DeLuxe oraz najtańszy Astaire. Bogarta opisywaliśmy w zeszłym miesiącu. Oba modele projektorów Astaire mają panoramiczne panele LCD o rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Model DeLuxe dysponuje lepszym kontrastem niż model podstawowy (600:1 i 400:1) i wyższą jasnością (1000 ANSI i 800 ANSI). Podstawowy Astaire nie ma możliwości powiększania obrazu. Obiektyw ma stałą ogniskową, jednak jego parametry dobrano tak, że sprawdza się bardzo dobrze w większości ustawień.

Philips Astaire

Pilot - wspólny dla wszystkich nowych projektorów Philipsa. Niewielki, ergonomiczny, wyposażony w klawisze fosforyzujące w ciemności.

Z odległości ok. 2,5 m uzyskamy obraz o podstawie mniej więcej 2 m. Wprawdzie urządzenie nie jest małe, lecz w przypadku projektora domowego nie jest to najistotniejsza cecha. Ważniejszy jest wygląd produktu - i w tym zakresie urządzenie Philipsa nie zawodzi, przekonując do siebie srebrną, estetyczną obudową. Jeśli zostanie na stałe zamontowany pod sufitem, nie trzeba będzie go szybko zdejmować, żywotność jego lampy bowiem wynosi aż 6000 godz. W ustawieniach obrazu pomocny okaże się zestaw profili barwowych - Smart Picture. Dostępnych jest kilka proporcji obrazu (z przydatnym w warunkach domowych 14:9, który pozwala bez większych zniekształceń rozciągnąć obraz 4:3). W kwestii głośności pracy projektora, nie mniej ważnej niż opcje konfiguracyjne, rozwiązania Philipsa zawsze znajdują się w czołówce. Pracy projektora niemal nie słychać. Podawanej przez producenta wartości 29 dB nie wzięto bez potwierdzenia tego parametru. Pod względem jakości obrazu nie jest już tak doskonale. Brakuje mocniejszego kontrastu. Oferowana jasność jest wystarczająca do oglądania filmów przy dobrym zaciemnieniu. Niestety, przeciętny kontrast wpływa niekorzystnie na czytelność szczegółów w ciemnych scenach. Barwy natomiast są naturalne, obraz spójny, piksele praktycznie niewidoczne przy oglądaniu z odległości ok. 3 m. Dokonanie oceny końcowej projektora Astaire nie jest zadaniem łatwym. To produkt dobrze wyposażony i starannie wykonany, jednak obraz ma tylko przeciętny. Za tę cenę można nabyć lepsze konstrukcje z przetwornikami DLP.

Informacje

Typ projektor LCD 16:9

Cena 4500 zł

Dystrybutor Philips Polskahttp://www.philips.pl

Wymiary 33,4 x 10,6 x 27,1 cm

Waga 3,7 kg

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, profile kolorów, wybór proporcji ekranu, korekta geometrii w pionie, tryb pracy ekonomicznej

Złącza S-Video, kompozytowe, VGA, komponent, serwisowe, audio

Trwałość lampy 6000 godz.

Kontrast 400:1

Głośność 29 dB

Dlaczego

Starannie wykonany projektor, wyjątkowo cicho pracujący, z długowieczną żarówką. Obraz tylko przeciętny.