Philips DVD 743

Niedrogi odtwarzacz DVD o przyzwoitych możliwościach, lecz nieciekawym wyglądzie.

Niedrogi odtwarzacz DVD o przyzwoitych możliwościach, lecz nieciekawym wyglądzie.

Philips oferuje kilka modeli odtwarzaczy DVD w granicach ok. tysiąca zł. Mieliśmy już okazję opisywać niezwykle udane DVD 723, teraz przyszedł czas na model plasujący się o stopień wyżej - DVD 743. Posiada on obudowę, której główny płat jest wykonany z plastiku. Wygląd odtwarzacza nie jest specjalnie udany. Stylistyka trąci myszką. Dobry jest za to wyświetlacz. Świeci jasno i jest czytelny nawet z dużej odległości. Słowa pochwały należą się napędowi. Pracuje cicho, a tacka wysuwa się pewnie. Niewielkim minusem jest opóźnienie przy przeskakiwaniu między ścieżkami. Philips zadbał o wyposażenie tylnego panelu. Są tam m.in. 2 złącza Scart, wyjścia cyfrowe optyczne i elektryczne oraz zdublowane analogowe audio. Menu ekranowe to znane, ładne pod względem graficznym rozwiązanie z funkcjami ulokowanymi na dwóch osiach. Dostępne funkcje to możliwość korekty parametrów obrazu, zoom i profile dźwięku. Dźwięk jest z pewnością efektowny, lecz nie pozbawiony wad. Uwagę zwraca ogromne zagęszczenie sceny dźwiękowej. Brzmienie otacza słuchacza i jest bardzo ekspansywne. Nie idzie z tym w parze uporządkowanie sceny. Gdy w nagraniu pojawiają się bardziej złożone partie instrumentalne czy wokalne, daje znać o sobie bałagan.

Niewielki, dość wygodny w obsłudze. Minusy to gumowe, ścierające się guziki i brak klawisza otwierania szuflady. Plusy to pewne działanie i ergonomia.

Niewielki, dość wygodny w obsłudze. Minusy to gumowe, ścierające się guziki i brak klawisza otwierania szuflady. Plusy to pewne działanie i ergonomia.

Urządzenie faworyzuje również tylne kanały efektowe, co jest może na początku efektowne, lecz po chwili wydaje się, że DVD wykracza tu poza zamiary realizatora krążka. Dobrze brzmią za to partie dialogowe z kolumny centralnej. Są soczyste, czytelne i mają odpowiednią wagę. Pozytywnie także wyróżnia się bas. Jest go sporo i ma wystarczająco zwarty i dynamiczny charakter. Obraz jest na dobrym poziomie, jednak paradoksalnie lepszy był w modelu 723. Mamy zastrzeżenia do niewystarczającego, choć z pewnością zachowującego równowagę tonalną, nasycenia barw. Detaliczność stoi na średnim poziomie, podobnie jak głębia czerni. Nie jest to "smoła", którą znamy z tanich, a dobrych Pioneerów, Panasoniców czy wspomnianego już modelu 723.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD

Cena 1259 zł

Dystrybutor Philips Poland,http://www.philips.pl

Wymiary 43,5 x 9,5 x 32 cm

Funkcje kompresja dynamiki, profile obrazu i dźwięku, zoom, odtwarzanie MP3, CinemaLink

Złącza kompozyt, S-Video, 2 Euroscart, wyjście cyfrowe optyczne i elektryczne, podwójne wyjście analogowe audio, wyjście na subwoofer aktywny