Philips DVDR7300H

Zaawansowana nagrywarka DVD/HDD wyposażona w złącze HDMI z funkcją skalowania obrazu.

Zaawansowana nagrywarka DVD/HDD wyposażona w złącze HDMI z funkcją skalowania obrazu.

Philips DVDR7300H

Do naszych testów trafiła najnowsza nagrywarka DVD Philipsa z twardym dyskiem, i to nie byle jaka, bo obecnie najlepsza w ofercie holenderskiego koncernu. Proces instalacji urządzenia przebiegał sprawnie - wystarczyło podać kraj, w jakim jest użytkowane, a ono automatycznie wyszukało dostępne stacje. Graficzny interfejs nagrywarki, w porównaniu z menu modeli LG czy Sony, prezentuje się niekorzystnie. Dodatkowo obsługę utrudnia mało intuicyjne, rozbudowane menu. Jedną z ciekawszych funkcji DVDR7300H jest buforowanie nagrań TV.

Philips DVDR7300H

Pilot wykonany z przeciętnej jakości materiałów. Układ klawiszy poprawny.

Funkcja ta uruchamia się już w momencie włączenia nagrywarki (i nie można jej wyłączyć). Audycje telewizyjne z aktualnie ustawionego kanału są automatycznie zapisywane (każde przełączenie kanału TV traktowane jest jako rozpoczęcie nowego nagrania) i przechowywane na twardym dysku przez 6 godzin. Po tym czasie najstarsze nagranie jest kasowane. Jeśli zechcemy któreś z nich obejrzeć lub zachować, należy, wybierając odpowiednią pozycję z menu, zaznaczyć je i przenieść z bufora w inne miejsce na dysku. Sytuację niestety komplikuje standardowa funkcja przesunięcia czasowego - aktualnie oglądany program telewizyjny można zatrzymać, wciskając klawisz pauzy, a po chwili wcisnąć Play i powrócić do jego oglądania (dalsza część audycji zapisywana jest w tle). Obie te funkcje - pauzowanie telewizji i buforowanie - źle ze sobą współpracują, co czyni obsługę nagrywarki jeszcze trudniejszą.

Wadą jest także brak możliwości nagrywania audycji telewizyjnych bezpośrednio na DVD. Najpierw muszą zostać zapisane na dysku twardym, a następnie można je przenieść na płytę. 250 GB dysk urządzenia pozwala na zapis do 400 godzin nagrań w trybie najniższej jakości (fatalny obraz) i ok. 40 godzin w trybie najwyższej (obraz dobry, ale nie rewelacyjny). DVDR7300H ma za to świetną sekcją odtwarzacza DVD. Urządzenie wyposażone w wyjście HDMI może przeskalować sygnał wideo do wysokich rozdzielczości - 720p i 1080i. Jakość obrazu uzyskana tą drogą jest po prostu rewelacyjna: nie ma szumów, ostrość jest wspaniała, czerń głęboka, a barwy wzorcowo zbalansowane.

Informacje

Typ nagrywarka DVD z HDD 250 GB

Cena 2999 zł

Dystrybutor Philips Polskahttp://www.philips.pl

Wymiary 43,5 x 7,6 x 33,5 cm

Waga 5 kg

Obsługiwane formaty

Odczyt CD-Audio, CD-R/CD-RW, DVD-Video, DVD-R/-RW, DVD+R/+RW, SVCD, DVD+R DL

Zapis DVD+R/+RW, DVD-R/-RW

Funkcje tuner TV, edycja nagranego materiału wideo, 7 trybów jakości nagrań, flextime (nagrywanie i jednoczesne odtwarzanie zapisywanego materiału), przegrywanie danych z płyty na dysk i odwrotnie, skalowanie obrazu do rozdzielczości 1080i, biblioteka nagrywanych płyt z pamiźcią do 9000 krążków, blokada rodzicielska, ShowView, odtwarzanie MP3, JPEG

Złącza antenowe, 2 x Euroscart (wyjście z RGB i wejście), 2 x kompozyt, cyfrowe audio (elektryczne i optyczne), 2 x RCA, DV, komponentowe, HDMI

Dlaczego

Bardzo skomplikowana obsługa. Wzorcowa jakość obrazu uzyskanego na wyjściu cyfrowym HDMI.

Główni rywale

LG RH7900MH 2799 zł

Czytelne menu ekranowe. Bezproblemowe odtwarzanie DivX, wysoka jakość obrazu i dźwięku.

Sony RDR-HX710 2299 zł

Znakomity tuner TV, świetna praca algorytmów kompresji. Ograniczone możliwości przegrywania danych.