Philips DVDRW 228

Chcesz nagrać płytę DVD z filmem z wakacji albo skopiować nie zabezpieczone DVD-Video?

Chcesz nagrać płytę DVD z filmem z wakacji albo skopiować nie zabezpieczone DVD-Video?

Nic prostszego, jeśli mamy w komputerze taki napęd, jaki trafił do naszych testów. Chodzi o najnowszy wynalazek Philipsa nagrywający krążki DVD+R (jednorazowego zapisu) i DVD+RW (wielokrotnego zapisu). Z nagrywarki Philipsa korzystamy jak z dowolnej wypalarki CD-R/RW. Dzięki dołączonemu bogatemu pakietowi oprogramowania kopiowanie czy tworzenie własnych krążków DVD jest naprawdę proste. Najłatwiej nagrywa się dane, korzystając z najpopularniejszej obecnie aplikacji do zapisu płyt Nero-Burning Rom 5.5. Umożliwia ona zapis zarówno krążków CD, jak i DVD. Można tworzyć płyty z danymi, Video CD, SVCD i wiele innych. Własne płyty z menu można stworzyć za pomocą programu Sonic MyDVD 3.5.

Napęd, jak na nagrywarkę DVD działa szybko. Oferuje zapis krążków DVD+R/RW z prędkością 2,4x, płyt CD-R 12x i CD-RW 10x. Prędkość DVD w "x" nie oznacza jednak takiej samej wartości jak w przypadku krążków CD. Prędkość 2,4x dla DVD wynosi 3300 KB/s. Dla porównania, przy zapisie 12x CD - 1800 KB/s. Zaletą napędu jest to, że w odróżnieniu od modeli konkurencji, stawiającej na inne formaty zapisu na krążkach DVD, DVD+R/RW zapewnia dwa systemy zabezpieczania danych w czasie nagrywania z dużą prędkością dla CD-R/RW i osobny dla DVD+R/RW. Chronią one przed zniszczeniem płyty w trakcie jej zapisu. Podczas testu nagrywarka spisywała się bardzo dobrze.

Jej praca jest wyjątkowo cicha, a skopiowanie na krążek DVD+RW całego filmu "K2", wydanego przez Kino Domowe Magazyn DVD w regionie 0 (ponad 4,3 GB), trwało 22 min. Należy jednak pamiętać, że przy próbie skopiowania płyt zabezpieczonych regionalnie oprogramowanie do wypalania odmówi pracy. Cechą istotną przy nagrywarkach DVD jest to, czy nagrane za ich pomocą płyty będą bez problemu odczytywane w stacjonarnych i komputerowych napędach DVD. Płyty DVD+R/+RW dobrze spełniają ten wymóg.

Informacje

Typ nagrywarka DVD

Cena 1777 zł

Dystrybutor Philips Polska,http://www.philips.pl

Funkcje systemy ochrony zapisu dla krążków CD i DVD, zgodność ze standardem Mount Rainier pozwalającym na zapis danych na płycie metodą przeciągnij i upuść

Złącza analogowe i cyfrowe audio, EIDE