Philips DVP-5100

Supercienki odtwarzacz DVD, który potrafi także odczytywać filmy w formacie DivX.

Supercienki odtwarzacz DVD, który potrafi także odczytywaĺ filmy w formacie DivX.

Philips DVP-5100
Najnowszy model odtwarzacza DVD Philipsa zaliczany jest do segmentu urządzeń niedrogich, przeznaczonych dla masowego odbiorcy. Wyposażenie ma jednak całkiem dobre. DVP-5100 jest najcieńszym odtwarzaczem DVD, jaki trafił do naszych testów. Jego wysokość nie przekracza 3 cm, jednak przyciski sterowania są tak umieszczone na przednim panelu, że nie ma problemu z dostępem do nich (w niektórych modelach producenci, stawiając na efektowną stylistykę, umieszczają klawisze np. w górnej części obudowy, co bardzo utrudnia do nich dostęp). Urządzenie Philipsa prezentuje się atrakcyjnie. Wykonano je starannie z materiałów dobrej jakości. Szuflada napędu jest nietypowa i przypomina te z samochodowych odtwarzaczy CD lub komputerowych napędów optycznych Pioneera. Nie ma tacki na krążki DVD, lecz płyty wkładane są w szczelinę zamaskowaną materiałem zapobiegającym dostawaniu się kurzu do środka obudowy.

Philips DVP-5100

150Pilot niewielki, lecz dość wygodny w obsłudze. Wyposażony w gumowe, ścierające się guziki. Brakuje klawisza wysuwania płyty.

Sekcja wideo jest wyposażona w wyjście komponentowe oferujące sygnał pozbawiony przeplotu (progresywne skanowanie). Oprócz czytania formatów w rodzaju zdjęć cyfrowych JPEG czy plików muzycznych MP3, DVP-5100 odtwarza także filmy DivX. Niestety, ich obsługa nie jest dopracowana. Odczytywane są co prawda napisy ekranowe, jednak po pierwsze, gubione są polskie czcionki, a po drugie, napisy muszą być nagrane w formacie .srt. Dodatkowo, przy długich napisach nie są one dzielone np. na 3 wiersze, lecz po prostu po drugiej linii ucinane. Odtwarzacz ma także problemy z odtwarzaniem materiału z wysokim współczynnikiem przesyłania danych (tzw. bitrate). Gdy film DivX jest słabiej skompresowany, duży potok danych potrafi spowodować skokowe odtwarzanie. Jakość obrazu z DivX-ów jest przeciętna. Nie zachwyca nasycenie barw i kontrastowość. Także szczegóły drugich planów są gubione. Dużo lepiej wypada jakość obrazu przy materiale DVD-Video. Tu ostrość i szczegółowość są lepsze, jednak widoczna jest inna wada - przejaskrawienie koloru niebieskiego.

Informacje

Typ odtwarzacz DVD/DivX

Cena 630 zł

Dystrybutor Philips Polandhttp://www.philips.pl

Wymiary 43,5 x 3,3 x 23,5 cm

Waga 2,1 kg

Funkcje kompresja dynamiki, profile obrazu i dźwięku, zoom, odtwarzanie MP3, JPEG, DivX

Złącza kompozyt, Euroscart, komponent, wyjście cyfrowe elektryczne, wyjście analogowe audio

Główni rywale

Koda DVD700 699 zł

Świetne brzmienie nagrań DVD-Audio i Video. Dobra jakość obrazu, poprawne odtwarzanie plików DivX z polskimi napisami.

Sony DVP-LS785V 790 zł

Świetny obraz z progresywnym skanowaniem, fatalna obsługa plików DivX, dobry dźwięk.

Dlaczego

Jakość obrazu i dźwięku na przeciętnym poziomie. Niedopracowane odtwarzanie filmów DivX.