Philips Entertaible - przyszłość gier planszowych?

Już 5. stycznia na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas, Philips zaprezentuje prototyp nowego wynalazku - "Entertaible" - łączącego elementy gier komputerowych z planszowymi.

Philips Entertaible - przyszłość gier planszowych?

Entertaible to pełniący rolę planszy horyzontalny, 30-calowy ekran LCD, wyposażony w skomplikowany system lokalizacji i reagowania na dotyk. Umożliwia on połączenie takich elementów, jak zmienna plansza czy znane z gier komputerowych poziomy, ze spotkaniem towarzyskim i użyciem tradycyjnych elementów gier planszowych, jak kostki czy pionki.

Entertaible umożliwia wyjaśnianie zasad na przykładowych rozgrywkach i zapis stanu gry. Jedno urządzenie może służyć do wielu różnych gier, które w przypadku klasycznych planszówek zajmowałyby kilka pokaźnych pudełek.

Rewolucyjne urządzenie może także znaleźć zastosowanie w edukacji i biznesie. Jego twórcy za największą zaletę swego wynalazku uważają jego użyteczność w kontaktach rodzinnych i towarzyskich, co odróżnia Entertaible od większości gier elektronicznych, przy których gracze spędzają czas w samotności.