Philips HTS6600

Zestaw kinowy 2.1 o nietypowej stylistyce, wyposażony w system kreowania przestrzennego dźwięku.

Zestaw kinowy 2.1 o nietypowej stylistyce, wyposażony w system kreowania przestrzennego dźwięku.

Philips HTS6600

Do redakcyjnych testów trafi ł nowy model combo 2.1 Philipsa. Dopracowany stylistycznie zestaw HTS6600 składa się z dwóch kolumn, subwoofera i jednostki centralnej, wyposażonej w odtwarzacz DVD/DivX. Kolumny mają nietypową budowę.

Philips HTS6600

Dobrze wykonany, wygodny w obsłudze.

Są płaskie, a w każdej z nich zamontowano 8 dwucalowych przetworników umieszczonych precyzyjnie pod ściśle określonymi kątami, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektów przestrzennych. Obie kolumny zasila wzmacniacz ukryty w subwooferze. Pokryta czarnym, błyszczącym lakierem obudowa kolumny basowej jest duża, a umieszczony w niej 6,5-calowy głośnik ma membranę, pracującą z dużym wychyleniem (tzw. long throw).

Philips HTS6600

Na szklanym przednim panelu jednostki centralnej, wyposażonej w zestaw dekoderów, m.in. DD i DTS, umieszczono duży, czytelny wyświetlacz, klawisze do obsługi podstawowych funkcji urządzenia oraz napęd DVD (ukryty za odsuwającą się mechanicznie szklaną pokrywą). Z boku obudowy znalazł się port USB, który pozwala na podłączenie pamięci flash i odtwarzanie zapisanych na nich plików MP3, WMA czy wyświetlanie zdjęć cyfrowych JPEG.

Philips HTS6600

Z kolei na tylnej ściance obudowy, w zestawie gniazd, znalazło się cyfrowe wyjście HDMI. Urządzenie wyposażono w skaler wideo, potrafiący przekształcić o braz standardowej rozdzielczości do postaci 1080i (1920 x 1080 pikseli). Warto dodać, że combo sprawnie obsługuje DivX-y (także Ultra) z polskimi napisami w formacie .txt. Konfiguracja kolumn zestawu jest łatwa - sprowadza się do wskazania za pomocą prostego menu ekranowego odległości głośników od miejsca odsłuchowego.

Philips HTS6600

Atrakcyjnie wyglądające combo 2.1, oferujące dobre brzmienie. Sprawna obsługa DivX-ów i polskich napisów w .txt. Niska jakość generowanego obrazu.

Najlepsze brzmienie combo Philipsa oferuje w trybie "Stereo". Generowany dźwięk jest wówczas mocny, z czystymi sopranami, dobrze zróżnicowanym zakresem średniotonowym i dynamicznym, szybkim basem. W trybie "Multichannel" uruchamiany jest system Ambisound, emulujący działanie zestawu kolumn 5.1.

Philips HTS6600

Werdykt

Za pomocą tylko dwóch kolumn imitowany jest udanie dookólny dźwięk przestrzenny, z dobrze zbalansowanymi zakresami i spójną sceną, ale z nieco spowolnionym basem. Natomiast jakość oferowanego przez urządzenie obrazu rozczarowuje. Nawet na wyjściu HDMI jest niestabilny i nieostry, mało szczegółowy, z zachwianą charakterystyką barwową (dominuje czerwony).

Główni rywale

Philips HTS6510 1100 zł

Atrakcyjne stylistycznie, solidnie wykonane i dobrze wyposażone combo 2.1, oferujące wysoką jakość obrazu i dźwięku.

Onkyo CS-V815 1450 zł

Solidnie wykonane combo 2.1, odtwarzające płyty SACD i DVD-Audio.

Informacje

Typ combo 2.1

Cena 1999 zł

Dystrybutor Philips Polska www.philips.pl

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, DivX-ów z napisami w .txt, tuner radiowy z RDS, skaler rozdzielczości, progresywne skanowanie, obsługa odtwarzaczy iPod

Złącza HDMI, Euroscart (z RGB), komponentowe, USB, wejście liniowe audio, wejście cyfrowe koncentryczne audio, wejście stacji dokującej odtwarzaczy iPod