Philips HTS8000S/01

Wysmakowane stylistycznie combo rozczarowuje jakością dźwięku z niedopracowanych kolumn.

Wysmakowane stylistycznie combo rozczarowuje jakością dźwięku z niedopracowanych kolumn.

Philips HTS8000S/01

Urządzenie Philipsa, które sprawdziliśmy w naszym laboratorium, to niezwykle atrakcyjne stylistycznie combo, które miało potrafić za pomocą dwóch kolumn imitować dźwięk przestrzenny. Zastosowane w nim rozwiązanie SonoWave miało sprawiać, że zmysł słuchu widza zostanie oszukany i – mimo że grają tylko przednie kolumny - użytkownik odniesie wrażenie, że dźwięk dobiega z ustawionych za nim głośników. Jednak aby to było możliwe, musi być spełniony jeden warunek – po obu bokach urządzenia muszą znajdować się ściany, od których emitowane fale dźwiękowe mogłyby się odbijać. Zestaw Philipsa, mimo że ma tylko 2 kolumny frontowe i subwoofer, wyposażono w bardzo mocny wzmacniacz cyfrowy o mocy 550 W. Obie kolumny są takie same i mają nietypową budowę – mają niskie, bardzo szerokie obudowy.

Philips HTS8000S/01

Pilot ergonomiczny i estetyczny. Wykonany z dobrej jakości plastiku.

Umieszczone w nich głośniki nakierowane są precyzyjnie pod określonymi kątami. Ma to umożliwić uzyskanie efektów przestrzennych. Subwoofer to również konstrukcja bardzo nietypowa. Jest płaski i można go powiesić na ścianie lub postawić, umieszczając na specjalnej podstawce. W jednostce centralnej zestawu Philipsa płyty wkłada się z boku do umieszczonej tam szczeliny napędu, a na lustrzanym froncie wyświetlane są informacje o odtwarzanych utworach. Sekcja wideo podłączana jest oddzielnym kablem. Specjalny panel kryje wejścia i wyjścia wideo, m.in. komponentowe z progresywnym skanowaniem. Combo Philipsa odtwarza też filmy DivX i napisy w plikach .txt, ale bez polskich znaków. O ile jednak stylistyka urządzenia i jakość generowanego obrazu są znakomite, to niestety o brzmieniu zestawu nie da się powiedzieć dobrego słowa. Obudowy kolumn głównych są wykonane z tworzywa rezonującego już przy niskich poziomach głośności. Dźwięk, który z założenia miał być przestrzenny, wcale takim nie jest, a muzyki lepiej słuchać jedynie w ustawieniu stereo. Zestaw ze względu na ograniczenia dynamiki nadaje się wyłącznie do bardzo małych pomieszczeń (8–10 m<sup>2</sup>). Brzmienie jest matowe, o ograniczonym paśmie i muzykalności.

Informacje

Typ zestaw combo

Cena 2799 zł

Dystrybutor Philips Polskahttp://www.philips.pl

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, kompresja dynamiki, uwypuklanie dialogów, odtwarzanie SACD, MP3, WMA, JPEG, odtwarzanie filmów DivX i Xvid, tuner radiowy z RDS

Złącza komponentowe, kompozyt, S-Video, Euroscart (z RGB), wejścia liniowe audio, wyjście cyfrowe koncentryczne audio

Potencjali rywale

Pioneer DCS-340 1900 zł

Świetne brzmienie i elastyczność ustawienia kolumn. Słabe wyposażenie w gniazda.

Sony DAV-X1 5999 zł

Zintegrowany zestaw 2.1 oferujący dobrą jakość obrazu i dźwięk na przyzwoitym poziomie.

Dlaczego

Wspaniała stylistyka. Dobry obraz. Złej jakości dźwięk.