Philips Jackrabbit

Przenośny komputerowy napęd combo Philipsa skrywa miłą niespodziankę.

Przenośny komputerowy napęd combo Philipsa skrywa miłą niespodziankę.

Philips Jackrabbit

Jackrabbit to ciekawe stylistycznie urządzenie będące połączeniem zewnętrznej nagrywarki CD-R/RW i napędu DVD. Ponieważ podłączane jest do komputera przez złącze USB 2.0, możliwe stało się uzyskanie przyzwoitych osiągów - jak na zewnętrzne urządzenie takich rozmiarów - zapis płyt CD-R z prędkością 32x, CD-RW z 10x, odczyt płyt CD 40x, a DVD - 12x. Choć nie są to wartości oszałamiające (niedrogie wewnętrzne nagrywarki wypalają płyty z ponadpięćdziesięciokrotną prędkością...), do codziennej pracy w zupełności wystarczą. Zaletą, którą docenią osoby robiące kopie bezpieczeństwa filmów DVD, jest natomiast rzeczywisty szybki transfer danych do komputera przy tzw. rippowaniu krążków.

Philips Jackrabbit

Pilot - niewielki, dobrze leży w dłoni. Do zgrupowania przycisków trzeba się przyzwyczaić.

W urządzeniu zawarto rozwiązania, które stanowią miłą niespodziankę - bez pośrednictwa komputera można odtwarzać pliki MP3 z płyt oraz... Jack-rabbit funkcjonuje jako samodzielny odtwarzacz DVD/ VCD podłączany bezpośrednio do telewizora. Na bocznej ściance Jackrabbita umieszczono komplet niezbędnych złączy: audio (słuchawkowe, stereo i cyfrowe koaksjalne) i wideo (kompozyt oraz S-Video).

Obraz uzyskiwany z urządzenia jest poprawny, podobnie jest z jakością dźwięku - choć oczywiście nie są na takim poziomie, jaką oferują droższe odtwarzacze stacjonarne.Jednak dzięki cyfrowemu złączu audio i przyzwoitej jakości obrazu S-Video Jackrabbit może stać się pełnoprawnym odtwarzaczem DVD. Jeszcze ciekawszy będzie następca tego urządzenia, który umożliwi nagrywanie także krążków DVD.

Jedynym istotnym mankamentem urządzenia Philipsa jest jego głośna praca. O ile przy nagrywaniu płyt czy uruchamianiu płyt z danymi nie ma to specjalnego znaczenia, o tyle podczas projekcji filmu odgłos rozpędzającego się co jakiś czas czytnika może być dokuczliwy.

Informacje

Typ nagrywarka CD-R/RW odtwarzacz DVD

Cena 999 zł

Dystrybutor Philips Polskahttp://www.philips.pl

Funkcje nagrywanie CD-R/RW 32x/10x, odczyt DVD-ROM 12x, odczyt DVD-Video, VCD, SVCD, MP3 CD bez podłączenia do komputera

Złącza audio-liniowe, słuchawkowe, cyfrowe elektryczne; wideo - kompozyt i S-Video; USB 2.0