Philips MCD908

Zestaw combo dobry do pomieszczeń, gdzie brakuje miejsca na pełnowymiarową instalację kina domowego.

Zestaw combo dobry do pomieszczeń, gdzie brakuje miejsca na pełnowymiarową instalację kina domowego.

Philips MCD908

Do redakcyjnych testów trafiło ciekawe combo 2.0 Philipsa. Solidnie wykonane metalowe obudowy dwuelementowej jednostki centralnej zestawu mają boki wykończone drewnem. Na przednim panelu dolnej obudowy, za przyciemnionym przeźroczystym plastikiem, zwracają uwagę żarzące się lampy.

Philips MCD908

Ergonomiczny, wykonany z dobrych materiałów.

MCD908 wyposażono bowiem w przedwzmacniacz lampowy współpracujący z cyfrowym wzmacniaczem. To nietypowe rozwiązanie sprawdziło się w tym przypadku bardzo dobrze.

Philips MCD908

Solidnie wykonane combo 2.0, oferujące bardzo dobre brzmienie i przeciętnej jakości obraz. Sprawna obsługa DivX-ów z polskimi napisami, ale nie w plikach .txt.

Cyfrowe wzmacniacze oferują zwykle dźwięk suchy i twardy, czasami wręcz szorstki, a wpływ przedwzmacniacza lampowego sprawia, że brzmienie zestawu jest ciepłe, nieco "rozleniwione", ale mocne i dynamiczne, z doskonale zachowaną równowagą tonalną. Bas jest odpowiednio twardy i szybki, a zakres średnich i wysokich tonów jest spójny i efektowny.

Philips MCD908

Generowany przez urządzenie dźwięk znakomicie odtwarzają znajdujące się w zestawie dwie trójdrożne kolumny z obudowami wykonanymi z grubego MDF-u. Zostały one wyposażone w wysokotonowy przetwornik wstęgowy, jedwabną kopułkę odpowiadającą za reprodukcję średniego zakresu pasma oraz 5-calowy głośnik niskotonowy. Ich pracę można wzmocnić poprzez dodanie aktywnego subwoofera - na tylnym panelu wzmacniacza umieszczono specjalne wyjście audio.

Philips MCD908

Combo Philipsa odtwarza nie tylko płyty CD/DVD, ale potrafi także sprawnie obsługiwać DivX-y z polskimi napisami, lecz nie w plikach .txt (akceptowane są .srt, .smi, .ssa, .ass). Odtwarzane są również pliki MP3/WMA oraz zdjęcia cyfrowe (JPEG) z płyt CD.

Philips MCD908

Werdykt

Sekcję wideo zestawu wyposażono w 12-bitowy przetwornik z próbkowaniem 108 MHz i skaler pozwalający uzyskać na wyjściu HDMI sygnał o rozdzielczości do 1080i. Niestety nawet przeskalowany obraz jest taki, jaki często oferują tanie odtwarzacze - niezbyt ostry i mało szczegółowy, ze słabym kontrastem i pastelowymi kolorami.

Potencjalni rywale

Philips HTS6510 1080 zł

Doskonale wyposa.one combo 2.1, oferujące bardzo dobre brzmienie, sprawnie obsługuje DviX-y i polskie napisy w plikach .txt.

Onkyo CS-V815 1499 zł

Solidnie wykonane combo 2.0, odtwarzające płyty SACD i DVD-Audio. Brak obsługi DivX-ow.

Informacje

Typ combo 2.0

Cena 1850 zł

Dystrybutor Philips Polska www.philips.pl

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, kompresja dynamiki, uwypuklanie dialogów, odtwarzanie MP3, WMA, JPEG, DivX-ów, tuner radiowy z RDS, skaler rozdzielczości obrazu, progresywne skanowanie

Złącza HDMI, S-Video, Euroscart (z RGB), komponentowe, kompozytowe, wejście liniowe audio, wyjście cyfrowe koncentryczne i optyczne audio, wyjście do podłączenia aktywnego subwoofera.