Philips MX6000i

Kodowanie danych to w przypadku urządzeń Wi-Fi rzecz kluczowa. Jeśli sieć jest niezabezpieczona, to bez problemu sąsiad będzie mógł podłączyć się "na dziko" do naszych zasobów. Warto więc poświęcić tej kwestii trochę czasu i ustawić zabezpieczenia WEP, które oferuje Philips. Choć nie jest to rozwiązanie idealne, dla internetowego włamywacza amatora powinno jednak stanowić przeszkodę trudną do przebrnięcia. Combo możemy podłączyć bezprzewodowo do Internetu na dwa sposoby. Jeśli korzystamy już z sieci Wi-Fi i mamy w domu bezprzewodowy punkt dostępowy czy router, to combo Philipsa bez problemu może się z nim komunikować. Philips dołącza bezprzewodową kartę Wi-Fi, którą do komputera podłącza się za pośrednictwem interfejsu USB. Taka konfiguracja odbywa się na zasadzie punkt-punkt. W przypadku korzystania z routera można przesyłać dane do jednostki centralnej Philipsa z kilku komputerów. Jak urządzenie radzi sobie z bezprzewodową komunikacją? Zdecydowana większość filmów DivX i Xvid odtwarzana jest na ekranie telewizora bez problemów, lecz bez możliwości wyświetlania napisów. Obraz cechuje dobra jakość, a filmy w niskiej rozdzielczości mogą być powiększone, tak aby wypełniały cały ekran telewizora. Niestety, ten model Philipsa nie pozwala na odtwarzanie DivX-ów bezpośrednio z płyt CD i DVD. Przesyłanie plików dźwiękowych i zdjęć nie stanowi żadnego problemu. Philips MX6001 pozwala także na przeglądanie zasobów internetowych. Firma podpisała umowy z serwisami internetowymi, tak więc można oglądać na telewizorze pobrane z sieci np. zwiastuny filmowe. Do wyboru są także setki internetowych stacji radiowych. Do poprawnej obsługi internetowych multimediów niezbędne jest oczywiście stałe łącze internetowe o wysokiej przepustowości.

Na koniec warto wspomnieć o dźwięku, który jest najsłabszą stroną zestawu. Bas po prostu nie istnieje. Aluminiowe walce nie zastąpią solidnego subwoofera. Także średnie i wysokie tony zawodzą. Są płaskie, metaliczne, mało muzykalne. Prawdopodobnie winę za taki charakter brzmienia ponoszą cyfrowe wzmacniacze, które choć bardzo sprawne pod względem mocy, generują spore zniekształcenia i w tym przypadku produkują bezbarwny, ostry dźwięk.

Informacje

Typ combo

Cena 3699 zł

Dystrybutor Philips Polska,http://www.philips.pl

Funkcje regulacja parametrów obrazu, kilka trybów przestrzennych audio, kompresja dynamiki, uwypuklanie dialogów, odtwarzanie MP3, JPEG, przewodowa i bezprzewodowa komunikacja z PC i odtwarzanie filmów DivX i Xvid, dostęp do internetowych stacji radiowych, zasobów zdjęć, gier oraz materiałów filmowych

Złącza Ethernet, kompozyt, S-Video, Euroscart, 2 wejścia i 1 wyjście liniowe, wyjście i wejście cyfrowe koncentryczne

Główni rywale

Philips LX9000R 4200 zł

Najładniejsze combo na rynku. Nagrywarka DVD w standardzie, przeciętne wyposażenie w gniazda, lecz dobre brzmienie zarówno przy słuchaniu muzyki, jak i oglądaniu filmów. Brak komunikacji z PC.

Panasonic SC-HT1000 6500 zł

Combo, wyposażone we wzmacniacze cyfrowe, o dobrym brzmieniu. Znakomita funkcjonalnie wypalarka DVD. Brak komunikacji z PC.

Dlaczego

Bardzo efektowna stylistyka. Wygodna obsługa połączenia z komputerem i Internetem. Nowatorskie rozwiązania. Brak napisów przy wyświetlaniu filmów DivX z komputera i fatalne brzmienie.