Philips Pronto NEO

Ten pilot z monochromatycznym wyświetlaczem ma możliwości wystarczające do obsługi większości systemów audio-wideo.

Ten pilot z monochromatycznym wyświetlaczem ma możliwości wystarczające do obsługi większości systemów audio-wideo.

Philips Pronto NEO

Funkcjonalnie sterownik ten jest podobny do o wiele droższych Pronto czy Pronto Pro. Jednak w celu obniżenia kosztów Philips zdecydował się na wprowadzenie w nim pewnych ograniczeń. Pilot nie ma kolorowego wyświetlacza, nie jest zasilany akumulatorami, lecz 3 bateriami AAA, które niestety wystarczają jedynie na kilka tygodni pracy. Urządzenie ma dość szeroką obudowę, która niestety sprawia, że trzeba go obsługiwać obiema dłońmi. Bardzo dobry jest duży, monochromatyczny, dotykowy panel LCD. Nie jest może tak efektowny wizualnie jak w pilotach z kolorowymi wyświetlaczami, jest za to czuły i precyzyjnie identyfikuje miejsca nacisku palców. Kontrast wyświetlacza można regulować, jest on wystarczająco dobry, abyśmy widzieli ikony, nawet patrząc na pilota pod dużym kątem. Philips zdecydował się tylko na pozostawienie tradycyjnych guzików do regulacji głośności, zmiany kanałów oraz poruszania się po menu. To nieco za mało. NEO ma za to dużo do zaoferowania, jeśli chodzi o możliwości dopasowania ustawień. Podłączając pilota do komputera, możemy edytować menu prezentowane na ekranie LCD, zmieniać funkcje przypisane określonym klawiszom itp. Wszystkie zmiany przed wgraniem zmodyfikowanego oprogramowania można przetestować "wirtualnie", korzystając ze specjalnej aplikacji - emulatora pilota. Wygodnie tworzy się również makra, które są jedną z największych zalet sterowników uniwersalnych. Nie zapomniano o możliwości ustalania podczas tworzenia ciągu komend przerw pomiędzy wywoływaniem poszczególnych funkcji. Można więc np. ustalić, że telewizor zostanie włączony po 10 minutach od momentu uruchomienia odtwarzacza DVD. Długość sekwencji wywoływanych komend jest ograniczona jedynie pamięcią urządzenia, a to oznacza w praktyce brak przeszkód w tworzeniu nawet bardzo zawiłych kombinacji wywoływania funkcji. Do dyspozycji użytkownik ma 1MB pamięci.

W wielu pilotach konkurencji liczba funkcji dla jednego makra jest ściśle określona i nie zawsze wystarczająca. Ważne jest także to, że makra można przypisać dowolnym klawiszom z wyjątkiem tych tradycyjnych, niebędących ikonami na ekranie ciekłokrystalicznym.

Informacje

Typ pilot uniwersalny

Cena 999 zł

Dystrybutor Philips Polskahttp://www.philips.pl

Funkcje podświetlana klawiatura, możliwość konfiguracji z poziomu komputera, 1 MB pamięci na makra i zapamiętanie kodów innych pilotów, automatyczne wyłączanie

Dlaczego

Bardzo dobry ekran dotykowy, z przyjemnym, błękitnym podświetleniem. Duża funkcjonalność za rozsądną cenę.