Philips SRU9600

Przyjazny w użytkowaniu, doskonale wykonany pilot uniwersalny obsługujący do 8 urządzeń.

Przyjazny w użytkowaniu, doskonale wykonany pilot uniwersalny obsługujący do 8 urządzeń.

Wygodne programowanie, bardzo staranne wykonanie. Kontrastowy, wyraźny wyświetlacz.

Wygodne programowanie, bardzo staranne wykonanie. Kontrastowy, wyraźny wyświetlacz.

SRU9600 to najnowszy uniwersalny sterownik Philipsa, który jak na swoje rozbudowane możliwości ma stosunkowo niską cenę, a jego obsługa - w stosunku do wcześniejszych modeli - jest bardziej intuicyjna. Nowy pilot został wykonany z najwyższej jakości materiałów i jest w stanie obsłużyć do 8 urządzeń. Wyposażono go w dwa wyświetlacze - mniejszy, prezentujący informacje o aktualnie wybranym urządzeniu i pomagający w procesie programowania oraz duży, dotykowy ekran służący do wywoływania poszczególnych funkcji obsługiwanych urządzeń. Poza tym na pilocie znalazły się tradycyjne przyciski służące np. do regulacji głośności czy zmiany kanałów oraz pokrętło, w istotny sposób upraszczające obsługę pilota. Programowanie urządzenia jest proste. W jego pamięci zapisane są dane o ponad 1200 urządzeniach różnych producentów. Aby "nauczyć" pilota Philipsa sterowania np. odtwarzaczem DVD Denona, wybieramy za pomocą pokrętła najpierw odpowiedni rodzaj sprzętu (odtwarzacz DVD). Następnie na ekranie dotykowym przez 3 s przytrzymujemy klawisz Setup. Na mniejszym wyświetlaczu wybieramy dodawanie nowego urządzenia, a następnie wskazujemy markę Denon. Pilota kierujemy w stronę włączonego DVD, a sterownik zaczyna kolejno wysyłać zapisane w jego pamięci kody IR modeli DVD Denona.

Jeśli któryś z nich zadziała (DVD zostanie wyłączone), to po sprawdzeniu poprawności wywoływania poszczególnych funkcji zatwierdzamy ustawienia. Jeśli odtwarzacz nie reaguje, wówczas pilot przechodzi do wywoływania z pamięci kodów wszystkich dostępnych mu urządzeń. Ten etap wyszukiwania może trwać długo, lecz jest przydatny w przypadku programowania pilotów mniej popularnych marek.

Werdykt

Werdykt

Jeśli i to nie zadziała, urządzenie Philipsa można "nauczyć krok po kroku", skanując do jego pamięci kody bezpośrednio z oryginalnego pilota. Makra, chociaż producent nie podaje ich maksymalnej długości, mogą być złożone nawet z kilkudziesięciu komend - i takie w czasie testów wykonywane były bezbłędnie. Przerwa pomiędzy wywoływaniem poszczególnych funkcji domyślnie wynosi 300 ms, lecz można ją wydłużyć do 3 s oraz wielokrotnie powtarzać.

Informacje

Typ pilot uniwersalny

Cena 399 zł

Dystrybutor Philips Polska

Funkcje podświetlany ekran dotykowy, wbudowana baza kodów, zapamiętywanie kodów innych pilotów, obsługa do 8 urządzeń

Główni rywale

One For All Kameleon 6 449 zł (4/2005)

Atrakcyjnie wyglądający i dobrze wykonany sterownik obsługujący do 6 urządzeń. Ergonomia i praca tradycyjnych klawiszy niedopracowane. Przeciętna obsługa makr.

Logitech Harmony 525 280 zł

Uniwersalny pilot z niewielkim wyświetlaczem LCD obsługujący do 15 urządzeń. Programowalny za pomocą komputera PC.