Philips TSU9600

Na pudełku tego pilota widnieje napis - zaprojektowany przez instalatorów, wykonany przez Philipsa. tak jest faktycznie.

Na pudełku tego pilota widnieje napis - zaprojektowany przez instalatorów, wykonany przez Philipsa. tak jest faktycznie.

Jeden z najlepszych na rynku pilot do obsługi bardzo rozbudowanych systemów multiroom. Wysokiej jakości ekran, wygodna obsługa.

Jeden z najlepszych na rynku pilot do obsługi bardzo rozbudowanych systemów multiroom. Wysokiej jakości ekran, wygodna obsługa.

Philips TSU9600 to zaawansowany pilot uniwersalny, przystosowany do pracy z rozbudowanymi instalacjami kina domowego typu multiroom. Może być wykorzystywany nie tylko do obsługi sprzętu audio-wideo, lecz również systemów oświetlenia oraz innych zdalnie sterowanych elementów wyposażenia domu, np. klimatyzacji. Jest przygotowany do pracy w sieciach Wi-Fi standardu "g" i obsługuje zabezpieczenia

Pilot

Pilot

WEP 128 i 64-bit. Ponadto sterownik Philipsa jest w stanie współpracować jednocześnie z 16 przewodowymi/bezprzewodowymi przedłużaczami sygnału podczerwonego i radiowego, wyposażonymi w indywidualne adresowane wyjścia podczerwieni (w przypadku korzystania w domu np. z kilku takich samych dekoderów satelitarnych pozwala to uniknąć ich jednoczesnego uruchamiania).

Pilot jest stosunkowo duży i najwygodniej obsługiwać go obiema rękami. Wyposażony został w wysokiej jakości 3,7-calowy kolorowy ekran dotykowy LCD o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Prezentowane na wyświetlaczu znaki graficzne stanowiące elementy menu sterowania są wyraziste i kontrastowe. Można z nich korzystać, przyciskając je palcami lub też specjalnym rysikiem. Ekran działa

pewnie, precyzyjnie identyfikowane są pola nacisku. Wbudowana w urządzenie pamięć ma pojemność 250 MB, co stwarza ogromne możliwości przy konfigurowaniu pilota za pomocą komputera PC podłączanego przez port USB 2.0. Przeznaczone do tego oprogramowanie - dołączone do sterownika -
Werdykt

Werdykt

ProntoEdit Professional (działające tylko pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 2000 i XP) pozwala m.in. na indywidualne zaprojektowanie wyglądu interfejsu graficznego i przypisanie do określonych ikon, np. makr o maksymalnej długości 250 komend. Producent zapewnia, że podstawowa konfiguracja urządzenia powinna zająć ok. 30 minut. W praktyce nie wygląda to tak różowo - solidne skonfigurowanie przeciętnie rozbudowanego zestawu audio-wideo zajmuje zwykle kilka godzin. Trudno to jednak uznać za wadę, bo proces konfiguracji nie jest skomplikowany, a czas poświęcony na przygotowanie rozbudowanych ustawień zwróci się w postaci łatwości obsługi sprzętu.

Informacje

Typ pilot uniwersalny

Cena 5399 zł

Dystrybutor Audio Color

Funkcje współpraca z przewodowymi i bezprzewodowymi przedłużaczami sygnału IR i Wi-Fi, dotykowy ekran 3,7" o rozdzielczości VGA, ładowanie akumulatora z bazy, czujnik ruchu, makra z pamięcią do 250 kroków, skanowanie kodów innych pilotów, prekonfigurowane ustawienia obsługi systemów oświetlenia Lutron RadioRa i serwerów muzycznych Escient Fireball, konfiguracja interfejsu i funkcji z poziomu komputera PC, 250 MB pamięci

Główni rywale

RTI T4 7000 zł

Uniwersalny pilot z dużym ekranem dotykowym VGA. Obsługa Wi-Fi w standardzie "g". Programowanie za pomocą komputera PC.

URC MX-3000 3000 zł

Programowalny z poziomu komputera sterownik, wyposażony w 3,5-calowy, dotykowy ekran LCD. Obsługa podczerwieni i fal radiowych. Współpraca z przedłużaczami sygnału.