Philips Wireless TV link

Plątanina kabli w domu z pewnością przeszkadza. Philips znalazł na to sposób.

Plątanina kabli w domu z pewnością przeszkadza. Philips znalazł na to sposób.

Urządzenie do bezprzewodowej transmisji obrazu i dźwięku to ciekawa propozycja dla osób, które mają problem z nadmiarem nieestetycznych przewodów w domu. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wideo-filów. Kable, mimo wad związanych z trudnością ich ukrycia, mają podstawową zaletę - przesyłają sygnały audio-wideo, oferując najmniejszą utratę jakości. Tego nie zapewnia system bezprzewodowy. Urządzenie Philipsa VL1200 składa się z 2 pudełek - odbiornika i nadajnika komunikujących się drogą radiową. Pierwsze podłącza się do telewizora, do którego chcemy wysyłać sygnał, drugie - do źródła, z którego sygnał ma być przesyłany, np. odtwarzacza DVD czy tunera telewizji satelitarnej.

O ile odbiornik wystarczy podłączyć za pomocą kabla Scart do telewizora, o tyle nadajnik stanowi zarazem "przejściówkę" pozwalającą na niezależne korzystanie z drugiego odbiornika TV. Nadajnik ma 4 złącza Scart dla 2 źródeł. Dzięki temu w jednym pokoju można oglądać np. film z DVD, podczas gdy na drugim telewizorze - MTV z tunera satelitarnego. Aby przesyłane sygnały radiowe nie kolidowały z innymi falami wykorzystywanymi przez domowe urządzenia, do wyboru mamy 4 kanały RF. Do nadajnika podłączamy również przedłużacz pozwalający na zdalne sterowanie urządzeniem źródłowym za pomocą pilota z miejsca odbioru. Przesyłany sygnał wideo może być wyłącznie w standardzie kompozytowym. To zniechęci miłośników wysokiej jakości przekazu wideo przyzwyczajonych do transmisji RGB czy komponentowej. Gruntowne testy, jakim poddaliśmy zestaw, wypadły pozytywnie.

Po umieszczeniu odtwarza DVD piętro niżej niż znajdował się telewizor sygnał był czysty i na 25-calowym telewizorze akceptowalny. Przejście o kolejne piętro w dół okazało się zbyt dużym wyzwaniem. Obraz i dźwięk były, lecz występowały szumy. Sygnał przepuszczony przez nadajnik do podłączonego do niego odbiornika TV jest poddawany degradacji. Dla tych, którzy nie widzą różnic między połączeniem kompozyt a RGB i pragnęliby np. oglądać filmy z DVD (umieszczonego w pokoju wypoczynkowym) w telewizorze w sypialni, będzie to urządzenie bezcenne.

Informacje

Typ przekaźnik AV

Cena 599 zł

Dystrybutor Philips Poland,http://www.philips.pl

Wymiary 20x17x6,5 cm

Funkcje 4 kanały radiowe

Złącza 5 Euroscart, gniazdo do podłączenia końcówki pilota radiowego