Philips na rynku MP3

Philips Electronics - holenderski gigant sprzętu elektronicznego - urządzeniem o nazwie Rush zadebiutował na rynku odtwarzaczy MP3.

Firma Philips Electronics przedstawiła na targach CeBIT odtwarzacz plików MP3 o nazwie Rush, który od marca br. ma być dostępny w Stanach Zjednoczonych, a w II kwartale br. w Europie. Rush to urządzenie o wielkości 7 cm, grubości 1,7 cm i ważące zaledwie 50 gramów. Odtwarzacz jest zaopatrzony w wymienną kartę pamięci oraz oprogramowanie firmy RealNetworks - RealJukebox, pozwalające użytkownikom zarządzać plikami MP3 na komputerze stacjonarnym.

Podczas oficjalnej prezentacji odtwarzacza wiceprezes Philipsa Adri Baan oświadczył, że jego firma ma zamiar wykorzystać także oprogramowanie Media Manager firmy Voquette, pozwalające na stworzenie i modyfikowanie własnego programu audio. "Zawarliśmy porozumienie z firmą Voquette, umożliwiające nam wykorzystanie ich Media Managera w naszych przyszłych cyfrowych urządzeniach audio, opartych na Internecie, a także na wspólnym tworzeniu sieciowych serwisów poświęconych temu zagadnieniu" - oświadczył Adri Baan.

Więcej informacji: www.philips.com