Philips - nowe nagrywarki DVD

Firma Philips rozszerza swoją ofertę stacjonarnych nagrywarek DVD o trzy nowe modele - w tym dwie nagrywarki z wbudowanymi twardymi dyskami. Ciekawostką jest fakt, iż urządzenia standardowo nagrywają każdy oglądany program - dzięki temu użytkownik, który uzna, że warto mieć np. obejrzany właśnie mecz w swojej wideotece, może go bez problemu zachować.

W nagrywarkach oznaczonych symbolami DVDR7300H i DVDR3300H zamontowano twarde dyski o pojemności 250 GB i 80 GB - pozwala to na zapisanie, odpowiednio, 400 i 130 godzin programu. Co więcej, obie nagrywarki standardowo zarezerwowany mają także bufor, w którym zapisywane są aktualnie oglądane programy. Mieści on 6 godzin nagrania - jeśli więc użytkownik uzna, że jeden z programów oglądanych przez niech w ciągu minionych 6 godzin jest wart zarchiwizowania, to bez problemu może go zachować (np. nagrywając na płytę DVD).

Philips DVDR7300H

Philips DVDR7300H

Warto również wspomnieć o funkcji Flex Time (dostępnej w nagrywarkach z dyskami) - pozwala ona na rozpoczęcie oglądania nagrywanego właśnie programu w dowolnym momencie. Standardem jest też oczywiście funkcja Pause Live TV - umożliwiająca zapauzowanie oglądanego właśnie programu (który zaczyna być wtedy nagrywany na dysk).

Modele DVDR7300H i DVDR3300H wyposażone są w złącze i.Link, umożliwiające kopiowanie danych np. z kamery cyfrowej lub komputera PC, dwa złącza RGB Scart, zaś Philips DVDR7300H dodatkowo dysponuje złączem HDMI.

Nagrywarka bez dysku - DVDR3305 - może zapisać do 6 godzin programu na płytach DVD+R/RW oraz DVD-R/RW. Urządzenie potrafi również odtwarzać pliki MP3 oraz JPEG.

Nagrywarki DVDR3305 i DVDR3300H są już dostępne w Europie - kosztują, odpowiednio, 220 i 440 euro. Model DVDR7300H pojawi się w sprzedaży w listopadzie - jego ceny na razie nie podano.


Zobacz również