Philips poszerza ofertę monitorów dotykowych

Do sprzedaży trafia nowy monitor dotykowy od firmy Philips. 24-calowy model 242B9T przeznaczony jest głównie do użytku komercyjnego w punktach informacyjnych oraz usługowych.

Monitor został wyposażony w dotykową matrycę IPS o rozdzielczości Full HD (1920x1080 px), pokrytą powłoką antyodblaskową. Wykorzystana w Philipsie 242B9T 10-punktowa technologia dotykowa pozwala na obsługę monitora za pomocą nawet 10 palców jednocześnie, także w rękawiczkach. Do zestawu dołączony jest również dedykowany rysik. Front konstrukcji modelu 242B9T cechuje się odpornością na pył i zachlapania w standardzie IP54. Wyświetlacz został umieszczony na ergonomicznej stopce w kształcie litery „Z”, która daje szerokie możliwości dostosowania położenia ekranu, w tym równolegle do podłoża.

Philips poszerza ofertę monitorów dotykowych

Za komfort użytkowania monitora odpowiada m.in. technologia SmartContrast. Optymalizuje ona kontrast na podstawie wyświetlanej w danym momencie treści, dzięki czemu wszystkie szczegóły są wystarczająco wyraźne, bez względu na warunki oświetleniowe. Standardem w monitorach Philips są również tryby LowBlue Mode– redukujący emisję potencjalnie szkodliwego światła niebieskiego oraz Flicker-Free– ograniczający męczące oczy migotanie obrazu. Na zestaw portów w Philipsie 242B9T składają się: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, USB 3.1. Monitor ma również wbudowane dwa 2-watowe głośniki.

Philips 242B9T jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 1289 zł.