Philips powraca do produkcji pecetów

Holenderski koncern Philips Electronics, po blisko 10 latach powraca do produkcji własnych komputerów. Po porzuceniu rynku PC we wczesnych latach dziewięćdziesiątych, firma zdecydowała się na ponowne wprowadzenie do sprzedaży 6 nowych modeli.

Seria komputerów Philips-Freeline

Seria komputerów Philips-Freeline

Nowe modele komputerów Philips Electronics pojawią się w sieci sklepów Dixons, w zaledwie 6 krajach w Europie (Wielka Brytania, Irlandia, Hiszpania, Włochy oraz kraje nordyckie). Jak tłumaczą przedstawiciele koncernu, jest to decyzja, od której zależeć będą kolejne kroki w kwestii kontynuowania produkcji własnych komputerów.

Linia komputerów nazwana Philips-Freeline (4 modele komputerów stacjonarnych i 2 modele notebooków opartych na platformie Intel Pentium 4, z modułem bezprzewodowej łączności w standardzie 801.11g, preinstalownym systemem Windows XP), jest skonfigurowana do pracy z elektroniką użytkową z serii Streamium - urządzeniami, które oferują bezprzewodowy streaming muzyki z komputera do domowych zestawów audio. Warto przy tej okazji podkreślić, iż Philips jest jednym z głównych dostawców monitorów oraz napędów optycznych (CD i DVD) dla komputerów Della oraz HP.


Zobacz również