Philips prezentuje nowy monitor 241S4LCB

Firma Philips zaprezentowała nowy monitor 241S4LCB z serii S. Monitor przeznaczony jest głównie do biur i małych przedsiębiorstw.

Monitor Philips o rozdzielczości 1920×1080 i maksymalnej jasności 250 cd/m2, podświetlony jest białymi diodami LED. Współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, wartość dynamiczna SmartContrast to 20 000 000:1, a czas reakcji matrycy równy jest 5 ms.

Monitor wyposażony jest w technologię TrueVision, która umożliwia dostrojenie do wymogów 4-krotnie bardziej rygorystycznych niż przestrzeń barwowa sRGB systemu Windows. Użytkownicy mogą ustawić jeden z sześciu trybów dostępnych dzięki funkcji SmartImage: biuro, zdjęcia, filmy, gry, ekonomiczny lub wyłączony z predefiniowanymi ustawieniami kontrastu, nasycenia kolorów i ostrości. Kolejna funkcja monitora to SmartPower, która pozwala na analizę treści obrazu i dostosowanie jasności i kontrastu, dzięki czemu zużycie energii zostaje zredukowane o 50%. Zainteresowani samodzielnym dostrojeniem parametrów obrazu mogą skorzystać w oprogramowania SmartControl.

Użytkownicy 241S4LCB mają możliwość dostosować monitor do własnych potrzeb dzięki podstawie SmartErgoBase. Monitor można regulować podnosząc o 10 cm, obracając o 90 stopni (PIVOT), odchylając o 65 stopni w prawo i lewo oraz o 5 i 20 stopni w przód i w tył. Sprzęt Philips jest wyposażony w standard VESA dzięki czemu można powiesić go na ścianie.

Dbającym o środowisko Philips umożliwił skorzystanie z trybu ECO, który zużywa 12 W energii. Co więcej 25 % użytego w nowym monitorze materiału pochodzi z recyklingu, a obudowa nie zawiera PCW/BFR. Monitor posiada także certyfikaty EPEAT Gold, EnergyStar 5.0, ROHS.

Sugerowana cena wynosi 940 zł.

Poniżej specyfikacja techniczna 241S4LCB.