Philips wejdzie wkrótce na rynek tabletów. Skorzysta z architektury MIPS

Holenderska firma Philips zamierza wkrótce wprowadzić do swojej oferty pierwszy tablet. Urządzenie w początkowo trafi wyłącznie na rynek chiński.

Podczas zakończonej dwa dni temu konferencji Linley Tech Mobile Conference 2012 przedstawiciele firm Qualcomm, Intel, Ingenic i MIPS rozmawiali na temat najnowszych procesorów aplikacji. Przy okazji pokazali również interesujący produkt - 7-calowy tablet...firmy Philips.

Urządzenie nosi oznaczenie T7+, oferuje 7-calowy ekran i pracuje pod kontrolą systemu Google Android 4.0. Co jednak najciekawsze, zbudowane zostało w oparciu o architekturę MIPS (Microprocessor without Interlocked Piped Stages).

Mobilne układy MIPS stanowią m.in. popularne rozwiązanie dla producentów taniej przenośnej elektroniki. Przykładami takich urządzeń na rynku tabletów są Ainol Novo7, za który trzeba zapłacić 120 USD oraz kosztujący o 20 USD mniej 7-calowy Ainovo NOVO7 skonstruowany przez firmy MISC Technologies i Ingenic Semiconductor.

Jak widać, firma Philips, której w ostatnich latach w segmencie elektroniki użytkowej, delikatnie mówiąc, nie wiedzie się zbyt dobrze, postanowiła podreperować swój budżet wchodząc na rynek chiński z tanim tabletem korzystającym z architektury MIPS. Jeżeli jej się to powiedzie, komputer zagościć ma także na innych rynkach.