Philips wita Microsoft

W tym tygodniu Microsoft podczas Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) ma potwierdzić swe poparcie dla formatu DVD+RW. Bardzo zadowolony z tej decyzji jest Philips, popierający ten standard.

Jeszcze w tym tygodniu Microsoft potwierdzi ostatecznie swe poparcie dla DVD+RW. Należy się spodziewać, że w następnej wersji Windows znajdzie się zintegrowane oprogramowanie do nagrywania płyt DVD+RW. Philips wyraził swe zadowolenie z takiego obrotu sprawy. Poza kurtuazyjnymi sformułowaniami o tym, jak to wspaniale będzie współtworzyć przyszłość nagrywalnych DVD, padają również stwierdzenia określające rzeczywisty stan rzeczy. Poparcie Microsoftu przyniesie w efekcie popularyzację standardu promowanego przez Philipsa. Już obecnie Windows obsługuje standard DVD-RAM. Jest on popierany przez DVD Forum, w ramach którego działają Apple, Hitachi, NEC, Pioneer, Samsung i Sharp. Grupa ta promuje nagrywalne formaty: DVD-RAM, DVD-R i DVD-RW.

Tymczasem w ramach grupy Mount Rainier, skupiającej Compaq, Philips, Sony i Microsoft, rozpoczęły się prace nad integracją w systemie operacyjnym obsługi nagrywalnych płyt.

Kiedy Mount Rainier zakończy specyfikację dla DVD+RW, Microsoft zajmie się obsługą tego standardu.

Na rynku dojdzie zatem do sytuacji, w której DVD+RW Alliance zyska bardzo silnego sprzymierzeńca. Do organizacji przynależą: Dell, Hewlett-Packard, MCC/Verbatim, Philips Electronics, Ricoh Company, Sony, Thomson i Yamaha.


Zobacz również