Philips z nagrodami za WiFi i LCD

Bezprzewodowy system audio oraz nowa technologia poprawy jakości obrazu w telewizorach LCD - ClearLCD, zdobyły dla Philipsa nagrody EISA 2005-2006.

EISA to nagrody przyznawane przez europejską organizację zrzeszającą dziennikarzy-specjalistów audio-wideo. Stowarzyszenie EISA uznało urządzenie Philipsa - Bezprzewodowe Centrum Muzyki Streamium (Wireless Music Center) za "Europejski Kompaktowy System Audio 2005-2006" a technologię ClearLCD za "Europejską Innowację Wideo roku 2005-2006".

Bezprzewodowe Centrum Muzyki Streamium (Wireless Music Center) o symbolu WACS700 to system audio zdolny zapisać na wewnętrznym 40 GB dysku twardym zawartość do 750 płyt CD, przekonwertować je do MP3 i przesyłać bezprzewodowo muzykę do bezprzewodowych stacji muzycznych Streamium (Wireless Music Station), rozmieszczonych w całym domu.

W uzasadnieniu nagrody napisano "Nagrania są dostępne na żądanie, indywidualnie lub grupowo, dla połączonych bezprzewodowo odtwarzaczy zlokalizowanych gdziekolwiek w domu. Rozwiązanie to eliminuje tradycyjny brak elastyczności i komplikację "przewodowych" systemów multiroom. WACS700 wygląda dobrze, brzmi dobrze i nie ma sobie podobnych na rynku".

Druga nagroda została przyznana za system ClearLCD. ClearLCD, która znajdzie się w produktach konsumenckich w 2006 roku ma w znaczący sposób poprawiać jakość obrazu na ekranach LCD. Zastosowanie podświetlenia Aptura wyostrzać ma kontury poruszających się przedmiotów, zwiększać kontrast i poszerzać kąt widzenia.

W uzasadnianiu EISA czytamy: "Coraz więcej użytkowników interesuje się najnowszej generacji płaskim ekranem LCD umożliwiającym uzyskanie żywego obrazu mimo, że tradycyjna technologia LCD dopuszcza powstanie artefaktów w obrazie ruchomym i brak głębokiego poziomu czerni. Firma Philips uporała się z powyższymi problemami dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym "Clear LCD".

Technologia ClearLCD została stworzona aby wyeliminować dwa ograniczenia wcześniej związane z panelami LCD płaskich telewizorów. Pierwszym były smugi i cienie powstające w efekcie szybkiego ruch przedmiotów lub osób na ekranie. Drugim powodem było poprawienie kontrastu i uzyskanie głębokiej, zróżnicowanej czerni, technologicznie nieosiągalnej w dotychczasowych panelach LCD.

Dzięki modułowi Aptura dynamicznie skanującemu podświetlenie panelu ClearLCD niezależnie steruje natężeniem światła z każdej ze świetlówek podświetlających od tyłu panel LCD. Umożliwia to zdecydowanie lepszą reprodukcję wyświetlanego obrazu. Poza tym ClearLCD poprawia kontrast oraz ostrość.


Zobacz również