Philips zaprzestaje produkcji projektorów

Philips zadecydował o zaprzestaniu produkcji, dystrybucji oraz sprzedaży projektorów multimedialnych. Tym samym firma przestaje być niezależnym wytwórcą tego typu sprzętu. Powód?...zbyt duży wzrost popytu w tym segmencie rynku.

Philips podjął decyzję wycofania się z rynku projektorów multimedialnych gdyż postanowił skupić się na rozwijaniu tych technologii wyświetlaczy, w których utrzymuje pozycję lidera, to jest plazmowej, LCD (ciekłych kryształów) oraz LCOS (ciekły kryształ na krzemie).

Na rynku projektorów multimedialnych następuje obecnie duży wzrost połączony z konsolidacją, zarówno w segmencie produktów przeznaczonych dla odbiorców korporacyjnych jak i dla użytkowników indywidualnych. Z tego powodu zdobycie i utrzymanie pozycji lidera wiąże się z poniesieniem ogromnych nakładów na rozwój produktów oraz integrację rynków zbytu. Ponieważ Philips nie jest dostawcą kluczowych technologii dla rzutników multimedialnych, podjęta została decyzja o przeniesieniu środków w inne obszary działania firmy Philips. - to oficjalne stanowisko firmy.

Decyzja o rozstaniu się z rynkiem projektorów multimedialnych wpłynie na redukcję około 270 etatów w centrali i biurach projektowych w Eindhoven, w dziale produkcji i marketingu w Wiedniu oraz w oddziałach lokalnych.

Zaprzestanie produkcji projektorów przewidziane jest na trzeci kwartał bieżącego roku, jednak wszyscy użytkownicy rzutników multimedialnych będą otrzymywać wsparcie wynikające z gwarancji oraz serwisu pogwarancyjnego.