Phisher złapany dzięki wysiłkom Microsoftu

23-letni mieszkaniec stanu Iowa zostanie na 21 miesięcy zamknięty w więzieniu oraz - po odsiedzeniu wyroku - przez trzy lata będzie przebywał pod opieką kuratora, nie wspominając już o grzywnie w wysokości ponad 57 tysięcy dolarów. Wszystko dlatego, że prowadził witrynę mającą wyglądać jak witryna MSN.

Od stycznia 2003 do czerwca 2004 roku rozsyłał on spam, w którym zachęcał internautów do odwiedzania witryny MSN, uaktualniania swoich informacji o koncie i weryfikacji numerów kart kredytowych. W zamian oferował 50-procentową zniżkę na korzystanie z usługi.

Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że strona tylko z pozoru była podstronąhttp://MSN.com - w rzeczywistości zaś należała do niego i służyła do wykradania poufnych danych.

Zobacz również:

  • GTA V, Final Fantasy i wiele innych gier opuszcza Game Pass. Sprawdź, do kiedy można grać

Oszust został namierzony przez Microsoft (do którego należy portal MSN), jego dane przekazano FBI. To pierwszy raz, kiedy gigant z Redmond doprowadził do schwytania phishera. Dotychczas zajmowano się przede wszystkim operatorami sieci komputerów-zombie i spamerami.

Więcej informacji: IEBlog (witryna w języku angielskim)