Phoenix Point - premiera strategii inspirowanej serią X-COM znowu przesunięta

Phoenix Point - turowa gra strategiczna utrzymana w duchu klasycznych odsłon serii X-COM, nie zadebiutuje we wcześniej zaplanowanym terminie (3 wrzesień 2019). Twórcy wyznaczyli nową datę premiery.

Phoenix Point wyraźnie powstaje w bólach, gra została ufundowana na portalu Fig.co już ponad dwa lata temu. Wówczas wydawało się, że jest ona w zaawansowanej fazie produkcji, co potwierdzali sami twórcy - studio Snapshot Games, zapowiadając rychłą premierę. Niestety nic z tego nie wyszło. Początkowo Phoenix Point miało zadebiutować w 2018 roku, następnie grę przesunięto na pierwszą połowę 2019, aby po raz kolejny zmienić datę debiutu. Wrzesień miał być ostatecznym terminem, ale jak widać również jego nie udało się dotrzymać.

W oficjalnym wpisie na forum studia, twórcy poinformowali, że potrzebują więcej czasu na dopracowanie swojej produkcji, tak aby sprostała ona oczekiwaniom nie tylko graczy, ale również samych deweloperów.

Zobacz również:

  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [22.09.2021]
  • Najlepsze planszówki na podstawie gier wideo

Wiemy, że nie jest to nasze pierwsze opóźnienie i bardzo nam przykro z powodu fanów, którzy, jak wiemy, nie mogą się doczekać spróbowania Phoenix Point. Nikt nie jest bardziej rozczarowany niż my, ale wspólnie doszliśmy do wniosku, że wolimy przegapić datę premiery, niż wydać coś, co nie spełnia naszych rygorystycznych standardów. Chcemy żeby Phoenix Point, w którego wreszcie zagracie, stał się jedną z waszych ulubionych gier, a to oznacza, że potrzebujemy trochę więcej czasu. - studio Snapshot Games

Miejmy nadzieję, że nowa data premiery będzie już ostateczną. Strategii turowych nigdy za wiele, a Phoenix Point od swoich pierwszych prezentacji zapowiada się naprawdę ciekawie. Warto też dodać, że na czele studia Snapshot Games stoi Julian Gollop, czyli jeden z twórców oryginalnej serii X-COM. Kto, jak kto, ale ten pan wie jak zrobić grę, która zadowoli fanów oryginałów.