Photo Finder mini - pozwala odszukać nasze zdjęcia na mapie

Firma ATP Electronics zaprezentowała interesujące urządzenie przeznaczone do współpracy z cyfrowymi aparatami fotograficznymi. Nosi ono oznaczenie GPS PhotoFinder mini i pozwana na dodanie do wykonanych zdjęć geotagów kompatybilnych między innymi z Google Earth, Picasa oraz Panoramio.com.

ATP GPS PhotoFinder mini to zestaw składający się z niewielkiego odbiornika (jego wymiary to 35 x 24 x 60 mm, natomiast waga wynosi 30 gramów) wyposażonego w 20-kanałowy chipset SiRF Star III oraz stacji dokującej (83,6 x 93 x 51 mm, 135 gramów), którą wyposażono w sloty kart pamięci.

ATP GPS PhotoFinder mini

ATP GPS PhotoFinder mini

Obsługa urządzenia jest prosta. Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać, jest zsynchronizowanie jego zegara z zegarem aparatu cyfrowego. Musimy również pamiętać, aby podczas wykonywania zdjęć odbiornik mieć zawsze przy sobie (dzięki zaczepowi przypominającemu karabińczyk możemy go zawiesić na szlufce spodni).

Po powrocie do domu/pokoju hotelowego wystarczy podłączyć GPS do stacji dokującej i umieścić w niej kartę pamięci (obsługa kart CF, SD, SDHC, Memory Stick PRO i Memory Stick PRO Duo) z zapisanymi zdjęciami. Wtedy automatycznie zostaną dodane do nich geotagi, czyli informacje o położeniu miejsca w którym je wykonano (odbiornik GPS zapisuje po prostu cały czas w swojej 128-megabajtowej pamięci aktualną pozycje, która następnie porównywana jest z datą i godziną zrobienia zdjęcia).

Warto również wspomnieć o wbudowanym w odbiornik akumulatorze, który powinien pozwolić mu na 16 godzin pracy oraz porcie USB (służy do ładowania akumulatora oraz komunikacji z komputerem).

Niestety cena nowości nie została podana. Jej dokładną specyfikację można znaleźć na witrynie producenta.


Zobacz również