Photoshop 5.5

Niedawno pojawiła się nowa wersja niekwestionowanego lidera na rynku programów przeznaczonych do cyfrowej obróbki obrazu.

==

Właśnie pojawiła się nowa wersja niekwestionowanego lidera na rynku programów przeznaczonych do cyfrowej obróbki obrazu i wszystko wskazuje na to, że z łatwością zdobędzie serca i komputery użytkowników.

Producenci oprogramowania zdają sobie sprawę, jak ważnym elementem staje się współpraca programów z Internetem. Do Photoshopa 5.5 dołączono aplikację ImageReady 2.0, która czyni z nowej wersji silne narzędzie do tworzenia grafiki sieciowej. Program umożliwia tworzenie animacji, obsługuje JavaScript oraz pozwala na przygotowanie map obrazków (image map), a wszystko za pośrednictwem interfejsu Photoshopa. Ponieważ firma Adobe włączyła ImageReady 2.0 do photoshopowego zestawu, aplikacja nie będzie już sprzedawana oddzielnie. Nowe oblicze "przyjaznego sieci" Photoshopa to jednak nie wszystko. Wersja 5.5 ma wiele innych udoskonaleń, jak np. ulepszone narzędzia do maskowania, automatyczne tworzenie stykówek przeznaczonych do druku lub dla sieci, znacznie rozszerzona funkcja art history brush.