Photoshop 7 dla Mac OS X

Adobe ogłosiła oficjalną premierę Photoshopa 7, aplikacji do edycji obrazów w wersji współpracującej z Mac OS X.

Najnowsza wersja Photoshopa została wyposażona m.in. w dodatkowe funkcje do obsługi aparatów cyfrowych, włącznie z nowymi narzędziami do edycji i zarządzania plikami, a nowe polecenie 'Auto Color' zapewnia bardziej wiarygodną korekcję kolorów niż dostępne poprzednio opcje 'Auto Levels' czy 'Auto Contrast'. Adobe rozbudowała także funkcje współpracy z siecią wprowadzone w Photoshopie 6.0 oraz zaprezentowała nowy zestaw narzędzi malarskich. Photoshop 7 oferuje także udoskonalone narzędzia tekstowe z wbudowanym słownikiem oraz wykorzystuje w pełni możliwości interfejsu Aqua.

Nowe narzędzie 'Healing Brush' przeznaczone jest dla fotografów i usuwa z fotografii obiekty takie jak kurz, zarysowania, zmarszczki czy plamy, z zachowaniem cieniowania, oświetlenia, tekstury i innych atrybutów podczas klonowania warstw. Z kolei 'Batch Tool' pozwala określić selekcję za pomocą operacji na kanałach oraz normalnych narzędzi wyboru, a następnie porównać wszystkie cechy próbkowanego piksela z pikselami źródłowymi. Funkcja 'File Browser' zapewnia miniaturkowy podgląd plików graficznych oraz pozwala sprawdzać pliki umieszczone na zewnętrznych dyskach twardych, płytach CD czy dyskach sieciowych, bez potrzeby opuszczania aplikacji. Nowy 'engine' malarski opracowany przez Adobe jest w stanie symulować tradycyjne techniki malarskie, włącznie z efektami suchego i mokrego pędzla, co może zagrozić rynkowej pozycji aplikacji takiej jak chociażby Painter 7 Corela. 'Ludzie przyzwyczajeni do Paintera będą dalej korzystać z Paintera. Naszym zamiarem nie było wprowadzenie podobnych opcji, ale po prostu zrobiliśmy to co powinniśmy byli zrobić od pewnego czasu', odparł Jack Connor z Adobe, w odpowiedzi na sugestie co do ewentualnej konkurencji z programem Corela.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne

Photoshop 7 umożliwia teraz także projektantom WWW tworzenie przezroczystych elementów witryny poprzez proste kliknięcie koloru, który ma zostać 'niewidzialny' oraz pozwala zdefiniować obszary obrazka mające pozostać w wysokiej jakości, a reszta grafiki renderowana jest w niskiej rozdzielczości. Photoshop 7 wyposażony został także w paletę do tworzenia przycisków typu 'rollover', a pliki mogą być przeglądane i zapisywane w formacie WBMP przeznaczonym do wyświetlania obrazów na urządzeniach bezprzewodowych. Program kosztuje 450 GBP, a za uaktualnienie z wersji 6.0 trzeba zapłacić 99 GBP.

http://www.adobe.com/products/photoshop


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: