Photoshop 7 już w sprzedaży

Adobe Systems rozpoczął dystrybucję najnowszej wersji najsłynniejszego programu do obróbki grafiki - Photoshop 7.0.

Nowa edycja Photoshopa została wyposażona m.in. w dodatkowe funkcje do obsługi aparatów cyfrowych, włącznie z nowymi narzędziami do edycji i . rozbudowała także funkcje współpracy z siecią wprowadzone w Photoshopie 6.0 oraz zaprezentowała nowy zestaw narzędzi malarskich. Photoshop 7 oferuje także udoskonalone narzędzia tekstowe z wbudowanym słownikiem oraz wykorzystuje w pełni możliwości interfejsu Aqua.

Najmocniej reklamowane funkcje nowego Photoshopa to narzędzia do retuszu - "Healing brush" oraz "Patch tool". Pierwsza z tych funkcji usuwa z fotografii kurz, zarysowania, zmarszczki czy plamy, z zachowaniem cieniowania, oświetlenia, tekstury i innych atrybutów podczas klonowania warstw. Z kolei "Patch tool" pozwala określić selekcję za pomocą operacji na kanałach oraz normalnych narzędzi wyboru, a następnie porównać wszystkie cechy próbkowanego piksela z pikselami źródłowym.

Photoshop 7.0 dostępny jest w wersjach dla systemów Windows oraz Mac OS. Cena pełnej wersji aplikacji wynosi 609 USD. Koszt uaktualnienia starszych edycji programu do wersji 7.0 to 149 USD.

Więcej informacji:

http://www.adobe.com