Photoshop CS5 PL. Ilustrowany przewodnik

"Photoshop CS5 PL. Ilustrowany przewodnik" to książka przeznaczona dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z programem Photoshop. Przewodnik oprowadzi czytelnika po programie ucząc podstaw, a następnie bardziej zaawansowanych czynności związanych z obróbką zdjęć.

Tytuł: Photoshop CS5 PL. Ilustrowany przewodnik

Autor: Anna Owczarz-Dadan

Wydawnictwo: Helion S.A.

ISBN: 978-83-246-2675-5

Rok wydania: 2010

Ilość stron: 208

Oprawa: miękka

Cena: 22,90 zł

Plusy:

- wszystkie podstawy Photoshopa w pigułce

- dużo pomocnych ilustracji

- język zrozumiały nawet dla amatorów

Minusy:

- dwa bonusowe rozdziały dostępne tylko w wersji elektronicznej

Kup książkę Photoshop CS5 PL. Ilustrowany przewodnik

"Photoshop CS5 PL. Ilustrowany przewodnik" zaczyna się wprowadzeniem do samego interfejsu programu. W pierwszym rozdziale czytelnik ma okazję zapoznać się ze wszystkimi oknami, funkcjami przybornika, paska aplikacji oraz innych ważnych i przydatnych elementów, w tym skrótów klawiszowych. Po kilkunastostronicowym wprowadzeniu przewodnik skupia się już wyłącznie na pracy z plikami graficznymi, a dokładniej - ze zdjęciami. Autorka książki przeprowadza czytelnika przez proces obróbki począwszy od najprostszych czynności - importowania obrazu do programu.

Wraz z kolejnymi rozdziałami zagłębimy się coraz bardziej w magiczny świat Photoshopa CS5 i poznamy funkcje takie jak zmiana rozmiaru czy kopiowanie i wklejanie. Dowiemy się także o efektywnych sposobach prezentacji zdjęć na ekranie czyli procentowym widoku, pomniejszaniu i zwiększaniu, a także narzędziach typu Rączka.

Zobacz również:

  • Lista najlepszych deepfake'ów w internecie

"Photoshop CS5 PL. Ilustrowany przewodnik" na szczęście nie kończy się na podstawach obsługi tego słynnego programu graficznego. Po kilku rozdziałach dotyczących podstaw, użytkownik może przejść do nauki bardziej zaawansowanych czynności. Początki prawdziwej "zabawy" Photoshopem zwiastuje obszerna część poświęcona warstwom i maskom, które są niezbędne do zaawansowanej obróbki. Z książki "Photoshop CS5 PL. Ilustrowany przewodnik" czytelnik nauczy się też wykonywać profesjonalną korekcję kolorów, w tym z użyciem filtrów (poświęcono im odrębny rozdział) oraz narzędzi typu Jaskrawość.

Ciekawym dodatkiem do książki są materiały możliwe do pobrania ze strony internetowej wydawcy. Znaleźć w nich można dwa dodatkowe rozdziały, które pozwolą poszerzyć wiedzę czytelnika przez proces bardziej zaawansowanej modyfikacji obrazu. Dzięki poradom zawartym w książce czytelnik będzie mógł się nauczyć tworzyć ciekawe efekty, w tym wyginania obrazu, przesuwania jego elementów, a także jego wypaczenia. Ostatni bonusowy rozdział dotyczy natomiast tworzenia kolaży i łączenia obrazów w panoramy - funkcji, które przydadzą się każdemu pasjonatowi fotografii.

"Photoshop CS5 PL. Ilustrowany przewodnik" to świetna książka dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Photoshopem oraz dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się profesjonalnie wykorzystywać program w jego podstawowym zakresie. Jej niewątpliwym atutem jest zrozumiały język, w którym została napisana. Autorka stroni od trudnych, "branżowych" zwrotów, a przez wszelkie potencjalnie trudne czynności przeprowadza wręcz krok po kroku. Bardzo dużym atutem książki jest też mnogość ilustracji, które pomagają odnaleźć się w gąszczu funkcji i porównać nasz efekt z tym, który uzyskała autorka książki.