Photoshop CS5 - pierwsza zapowiedź nowości?

Na profilu firmy Adobe w serwisie społecznościowym Facebook udostępniony został film przedstawiający najnowsze technologie i rozwiązania, nad którymi pracują programiści firmy rozwijający Photoshopa.

Wśród nowinek znalazło się m.in. nowe narzędzie Pędzel - na ekranie obserwujemy np. nowy sposób zachowania farby pod wpływem pociągnięć pędzla (tworzą się smugi; farby po zmieszaniu tworzą realistyczne wzory) oraz wizualne, trójwymiarowe odwzorowanie właściwości danej końcówki pędzla.

Kolejna nowość - podobna do znanego z programu After Effects narzędzia Puppet - to system zniekształcania obiektów w oparciu o punkty kontrolne. Można będzie oznaczyć, które elementy obrazu mają pozostać nienaruszone.

Adobe nie przesądza ostatecznie, czy omawiane nowości trafią do kolejnego wydania programu Photoshop (lub do którejkolwiek z przyszłych jego wersji).

Niemniej jednak jest to już kolejna w ostatnim czasie informacja dotycząca zmian w składnikach pakietu Creative Suite 5 (kilka dni temu informowaliśmy, że Flash Professional CS5 pozwoli pisać aplikacje dla iPhone'a).

Więcej informacji: Adobe na Facebooku