Photoshop CS6 - wersja beta udostępniona

Adobe wydało program Photoshop CS6 beta. Użytkownicy mogą pobierać go za darmo i testować. Jego twórcy liczą na informacje zwrotne, które pomogą w udoskonaleniu oprogramowania. Nowy program graficzny dostępny jest dla Windows oraz Mac OS.

Photoshop CS6

Program Adobe Photoshop CS6 w wersji beta można pobierać ze strony Adobe Labs. Finalna wersja produktu powinna pojawić się jeszcze w pierwszej połowie 2012 roku. Winston Hendrickson z Adobe powiedział, że Photoshop CS6 będzie przełomową wersją, która przesuwa granice w nowatorskim przetwarzaniu obrazu dzięki niezwykłej szybkości i wydajności.

Polecamy: MWC 2012: Adobe Photoshop Touch dostępny dla tabletów Apple iPad 2

Oprócz zwiększonej wydajności, o której mówi Hendrickson, Photoshop CS6 oferuje nowe funkcje. Są to m.in. dodatki do narzędzi uwzględniających treści obrazów. Content-Aware Patch pozwala na wypełnianie (łatanie) jednego obrazu fragmentami drugiego, a Content-Aware Move umożliwia przenoszenie obiektu w nowe miejsce na obrazie.

Photoshop CS6 beta dysponuje nowym silnikiem graficznym Adobe Mercury Graphics Engine, który korzysta z pełnej mocy kart graficznych (nie wszystkie funkcje obsługiwane są w Windows XP). Rozwiązanie to ma znacznie przyśpieszyć pracę narzędzi do edycji, takich jak Liquify, Puppet Warp, Transform and Lighting Effects.

Zobacz też: Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10 - nowe wersje programów Adobe

Wersja beta programu graficznego Adobe wyposażona jest także w nowy interfejs i kilka innych usprawnień. Oferuje ona wszystkie funkcje, które znajdą się w wersjach Photoshop CS6 oraz Photoshop CS6 Extended. Beta dostępna jest w języku angielski i japoński. Podczas instalacji wymagane jest podanie loginu Adobe ID. Informacje o funkcjonowaniu programu można przekazywać na forum jego producenta.