Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10 - nowe wersje programów Adobe

Adobe przedstawia nowe wydanie pakietu Elements. Photoshop i Premiere w wersjach dla amatorów umożliwiają jeszcze łatwiejsze tworzenie, obróbkę i udostępnianie zdjęć oraz filmów.

Oprogramowanie Adobe jak zwykle dostępne jest w wersjach na komputery z systemami operacyjnymi Windows i Mac OS X. Dziesiąte wydanie obu programów jest już dostępne w firmowym sklepie. Cena każdego z produktów to 83 euro. Istnieje jednak możliwość nabycia ich w promocyjnym pakiecie, którego cena wynosi 125 euro.

Adobe Photoshop Elements 10 oferuje rozbudowane narzędzia do obróbki zdjęć bardzo zbliżone do tych, znajdujących się w profesjonalnej wersji Photoshopa. Użytkownicy mogą zastosować 30 nowych efektów inteligentnego pędzla, a także wiele ciekawych opcji, takich jak dodawanie tekstu, który automatycznie układa się wokół obrysu wybranego obiektu lub zdefiniowanej przez użytkownika krzywej.

Zobacz również:

  • Adobe Premiere Pro - jak przyspieszyć/spowolnić film [PORADNIK]
  • Jak zmienić/usunąć tło w Adobe Photoshop [PORADNIK]

Adobe Premiere Elements 10 skupia się na ułatwieniu sprawnej obróbki wideo. W nowej wersji użytkownik przy pomocy jednego kliknięcia będzie mógł poprawić ostrość i czystość obrazu oraz barw w filmie. Rozbudowane funkcje obracania, przybliżania oraz oddalania obrazu dodają filmowi dynamiki. Zautomatyzowane funkcje z kolei upraszczają wyszukiwanie twarzy. Dostępne są również funkcje automatycznego udostępniania ukończonych projektów — np. w serwisach Facebook czy YouTube — a także eksportowania do formatu AVCHD (w celu późniejszego nagrania na płycie w jakości HD).

Oba pakiety działają teraz wydajnie w 64-bitowej wersji Windows 7. Użytkownicy mogą też wykupić usługę sieciową Adobe Elements Plus, czyli 20 GB miejsca w sieci na przechowywanie swoich zdjęć i filmów oraz dostęp do szablonów i materiałów szkoleniowych.