Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10 - nowe wersje programów Adobe

Adobe przedstawia nowe wydanie pakietu Elements. Photoshop i Premiere w wersjach dla amatorów umożliwiają jeszcze łatwiejsze tworzenie, obróbkę i udostępnianie zdjęć oraz filmów.

Oprogramowanie Adobe jak zwykle dostępne jest w wersjach na komputery z systemami operacyjnymi Windows i Mac OS X. Dziesiąte wydanie obu programów jest już dostępne w firmowym sklepie. Cena każdego z produktów to 83 euro. Istnieje jednak możliwość nabycia ich w promocyjnym pakiecie, którego cena wynosi 125 euro.

Adobe Photoshop Elements 10 oferuje rozbudowane narzędzia do obróbki zdjęć bardzo zbliżone do tych, znajdujących się w profesjonalnej wersji Photoshopa. Użytkownicy mogą zastosować 30 nowych efektów inteligentnego pędzla, a także wiele ciekawych opcji, takich jak dodawanie tekstu, który automatycznie układa się wokół obrysu wybranego obiektu lub zdefiniowanej przez użytkownika krzywej.

Adobe Premiere Elements 10 skupia się na ułatwieniu sprawnej obróbki wideo. W nowej wersji użytkownik przy pomocy jednego kliknięcia będzie mógł poprawić ostrość i czystość obrazu oraz barw w filmie. Rozbudowane funkcje obracania, przybliżania oraz oddalania obrazu dodają filmowi dynamiki. Zautomatyzowane funkcje z kolei upraszczają wyszukiwanie twarzy. Dostępne są również funkcje automatycznego udostępniania ukończonych projektów — np. w serwisach Facebook czy YouTube — a także eksportowania do formatu AVCHD (w celu późniejszego nagrania na płycie w jakości HD).

Oba pakiety działają teraz wydajnie w 64-bitowej wersji Windows 7. Użytkownicy mogą też wykupić usługę sieciową Adobe Elements Plus, czyli 20 GB miejsca w sieci na przechowywanie swoich zdjęć i filmów oraz dostęp do szablonów i materiałów szkoleniowych.