Photoshop Elements 6 dla Mac OS X

Najnowsze wydanie narzędzia fotoretuszerskiego Adobe dla amatorów jest już dostępne na platformę systemową Mac OS X. Oficjalna prezentacja aplikacji odbędzie się podczas zbliżających się targów Macworld Conference & Expo (14-17 stycznia).

Photoshop Elements 6 dysponuje modułem Organizer, który ułatwia importowanie, wyszukiwanie i sortowanie plików multimedialnych. Oferuje nowe narzędzie zaznaczania - Quick Selection. Program wspiera też technologię Photomerge, ułatwiającą wyprodukowanie dobrej jakości zdjęcia grupowego (można wybrać najlepsze wyrazy twarzy i sylwetki z serii zdjęć, po czym utworzyć z nich jedno zdjęcie). Niezaawansowanym użytkownikom zaoferowano nowy tryb retuszu zdjęć - Guided Edit - w którym są oni przeprowadzani przez kolejne etapy procesu edycji. Poprawiono także opcje konwersji obrazów kolorowych na czarno-białe.

Wśród dodatkowych funkcji aplikacji znalazły się m.in. możliwości zamawiania odbitek, publikowanie zdjęć w Internecie za pośrednictwem Adobe Photoshop Showcase i Kodak EasyShare Gallery jak również udostępnianie zdjęć w portalu CEIVA Digital Photo Frame.

Program jest zgodny z systemem operacyjnym Mac OS X 10.4 Tiger (wersja 10.4.8 i nowsze) oraz Mac OS X 10.5 Leopard. Trafi do sprzedaży na początku drugiego kwartału br. Cena wersji dla systemów spod znaku jabłka nie jest jeszcze znana (wydanie dla Windows kosztuje ok. 290 zł).

Więcej informacji: Adobe