Photoshop Elements: coś pośrodku

Adobe ogłosiła wydanie Photoshop Elements, aplikacji graficznej oferującej średnio zaawansowane możliwości w porównaniu z pełną, profesjonalną wersją Photoshopa, ale wyposażoną w więcej nowoczesnych funkcji niż PhotoDeluxe, uproszczona wersja przeznaczona na rynek konsumencki.

Adobe zapowiedziała wydanie Photoshop Elements, usprawnionej wersji Photoshopa LE, która nie oferuje tylu opcji co pełna profesjonalna wersja aplikacji, ale wyposażona została w narzędzia, których nie zapewnia przeznaczony dla przeciętnych użytkowników PhotoDeluxe.

Program Photoshop Elements zaopatrzony został tylko w niektóre artystyczne opcje oferowane przez profesjonalnego Photoshopa, ale większość narzędzi do tworzenia grafiki sieciowej została 'przeniesiona' w całości, a poza tym Elements oferuje zestaw narzędzi przeznaczonych dla biznesmenów i hobbystów m.in. kreatora 'Quick Start', palety 'Hints' i 'Recipe', które zawierają instrukcje opisujące jak wykonywać określone zadania.

Do bardziej profesjonalnych narzędzi należy natomiast polecenie 'Variations', za pomocą którego automatycznie można generować wersje obrazka z różną korekcją kolorów i przeglądać jedna obok drugiej oraz zaawansowane opcje pracy na warstwach. Oprócz tego producenci położyli większy nacisk na współpracę programu z cyfrowymi aparatami fotograficznymi i skanerami. Photoshop Elements oferuje proste narzędzia typu 'red eye removal' (usuwanie efektu czerwonych oczu), ale także opcje bezpośredniego wyrównywania i przycinania skanowanych obrazów.

Photoshop Elements ma pojawić się w sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku zarówno w wersji dla Windows, jak i Mac OS 9.1 i Classic, a wersja dla Mac OS X pojawi się wraz z Photoshopem 6.0 przystosowanym do pracy w tym systemie.

www.adobe.com


Zobacz również