Photoshop Fix, czyli nowa aplikacja mobilna od Adobe

Adobe udostępniło dzisiaj nową aplikację mobilną. Premiera Photoshop Fix powinna ucieszyć wszystkich amatorów fotografii korzystających z urządzeń mobilnych Apple.

Plany Adobe związane z kolejną aplikacją mobilną nie były tajemnicą. Kolejna wersja mobilnego Photoshopa o nazwie kodowej Project Rigel ujrzała wreszcie światło dziennie. Nowa aplikacja została nazwana Photoshop Fix i w pierwszej kolejności trafi do użytkowników sprzętów Apple'a.

Możliwości Photoshopa Fix zostały zaprezentowane na początku września. Pracownicy Adobe pokazali jakie funkcje będzie mieć nowa aplikacja na konferencji Apple. Photoshop Fix został uruchomiony na scenie na iPadzie Pro, czyli nowym 12,9-calowym tablecie firmy z Cupertino.

Photoshop Fix jest częścią pakietu Adobe Cloud, ale udostępniony został bezpłatnie w przeciwieństwie do Lightrooma. Aplikacja mobilna nie wymaga desktopowego programu i można korzystać z niej wyłącznie na iPhone'ach i iPadach. Aplikacja oferuje wszystkie podstawowe funkcje klasycznej wersji programu i służy do prostego retuszu zdjęć.

Photoshop Fix, czyli nowa aplikacja mobilna od Adobe

Adobe zaprezentowało kolejną aplikację mobilną, czyli Photoshop Fix

W nowej aplikacji można przycisnąć obrazki i dostępne są takie funkcje jak Heal oraz Liquify. Adobe po premierze Photoshop Fix nie zrezygnowało ze swojej innej aplikacji mobilnej, czyli Photoshop Mix obsługującej warstwy. Oba programy będą rozwijane teraz jednocześnie.

Photoshop Fix pojawił się już w sklepie App Store i pobierać go mogą posiadacze smartfonów i tabletów z systemem iOS. Jak na razie Adobe nie udostępniło jednak wersji do Androida, ale na pojawić się już niedługo.

źródło: mashable.com