Photoshop dla OS X w drugim kwartale

CEO Adobe Systems Bruce Chizen oświadczył, że aplikacja Photoshop pojawi się wersji dla Mac OS X, w drugim kwartale przyszłego roku.

Adobe Systems wprawdzie powoli, ale konsekwentnie przystosowuje swoją linię produktów do pracy w Mac OS X, a zgodnie z oświadczeniem prezesa Adobe Systems Bruce'a Chizena, jej sztandarowy program Photoshop, ma ukazać w wersji dla Mac OS X w drugim kwartale 2002 roku. W ostatnich kilku miesiącach firma wydała w wersji dla Mac OS X program do grafiki wektorowej Adobe Illustrator, aplikację do tworzenia efektów wideo After Effects oraz oprogramowanie Acrobat Reader. Od kilku miesięcy prezentowana jest także wersja pakietu DTP Adobe InDesign, przystosowana do pracy w Mac OS X. Pozostaje jeszcze więc sztandarowa aplikacja Adobe Systems - Photoshop czyli podstawowe narzędzie wielu makowych grafików, ilustratorów i wydawców. Dla wielu z nich brak wersji Photoshopa współpracującej z Mac OS X jest podstawowym powodem rezygnacji z przejścia na nowy system operacyjny.

W ostatnim wywiadzie udzielonym serwisowi CNET, prezes Adobe Systems Bruce Chizen, potwierdził kontynuację obsługi platformy Apple przez produkty Adobe oraz jednoznacznie oświadczył:'Wszystkie nasze czołowe produkty takie jak Illustrator, InDesign, LiveMotion i oczywiście Photoshop będą kompatybilne z OS X. Wiemy, że wielu makowych klientów Adobe czeka na Photoshopa, którego mamy zamiar wydać w drugim kwartale przyszłego roku'. Dodał jeszcze, że choć firma zdobyła mocną pozycję na rynku Windows, to ma świadomość, że 'naprawdę kreatywnym grafikiem czy projektantem ciągle jest Macintosh'.

http://www.adobe.com


Zobacz również